Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Terytorialsi wspierają służby i placówki medyczne w naszym województwie.

  • Wydanie nr 265/2021
  • 6 listopada 2020, 10:24
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Terytorialsi wspierają służby i placówki medyczne w naszym województwie. fot. 7 PBOT
Pomorscy terytorialsi na różnych płaszczyznach wspierają odpowiednie służby i placówki medyczne w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 na terenie naszego województwa.

 

Na polu współpracy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio, Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego żołnierze 7 PBOT od kilku dni wspomagają funkcjonowanie Wojewódzkiego Magazynu i Warsztatu naprawy sprzętu  OC Karczma w Gdańsku. Do zadań terytorialsów należy rozładunek transportu z dostawami środków ochrony osobistej z Agencji Rezerw Materiałowych, tj. kombinezony ochronne, maski czy przyłbice. Żołnierze pomorskiej brygady OT zajmują się również grupowaniem asortymentu i kompletowaniem zamówień, które trafiają do szpitali, pogotowia ratunkowego, jednostek samorządowych czy placówek opiekuńczych i Domów Pomocy Społecznej.

 

 

 

 

Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej od czerwca realizują akcję pod kryptonimem "Trwała Odporność", której idea skupia się w pięciu słowach: "Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Przywracaj", co w praktyce sprowadza się do działań na rzecz wsparcia opieki medycznej, służb sanitarnych i samorządów. W realizacji tej niezwykle ważnej misji terytorialsi wspierani są przez żołnierzy Wojsk Operacyjnych.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Maciej Szalbierz, 7 PBOT

 

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Oficer
Oficer 07.11.2020, 09:09
I tak na naszych oczach współczesne Oddziały ZOMO jak są określani żołnierze OTK będą pilnować porządku w Szpitalach. A jak któremuś lekarzowi coś nie pasi to ............na glebę.