Wydanie nr 147/2024, Niedziela 26.05.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ile kosztuje test na koronawirusa? Zobacz kolejkę przy malborskim szpitalu.

Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku uruchomiło punkty pobrań wymazów SARS-CoV-2, które można zrobić w namiotach znajdujących się na terenie szpitali w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim. Należy pamiętać, że obowiązuje rejestracja telefoniczna.

 

Wzrost zachorowań na koronawirusa w naszych regionie spowodował, że coraz więcej osób decyduje się na wykonanie odpowiedniego testu na obecność SARS-CoV-2. Jak się okazuje, każdy z nas może wykonać taki test. Co trzeba zrobić, by go wykonać i ile kosztuje? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, Pawła Chodyniaka.

 

 

 

 

Badania są bezpłatne.

- „Test jest bezpłatny. Te testy robione są na podstawie zlecenia lekarza rodzinnego” - odpowiada Paweł Chodyniak.

Jeżeli chcielibyśmy wykonać test na obecność wirusa SARS-CoV-2 wystarczy, że umówimy się na wizytę u lekarza rodzinnego, który przepisze nam skierowanie na wykonanie badania. Lekarz rodzinny może również poprzez teleporadę zlecić wykonanie testów w systemie informatycznym gabinet.gov.pl. Należy wówczas zadzwonić do rejestracji szpitala, by umówić się na konkretny termin wykonania testu w punkcie pobrań wymazów znajdującym się w namiocie na terenie szpitala.

 

 

 

 

Wymazy pobierane są dwa razy dziennie.

W chwili obecnej w punkcie wymazy pobierane są dwa razy dziennie – o godzinie 9 i 15. Jak zaznacza Prezes PCZW, w związku z tym czas oczekiwania na wykonanie testu jest stosunkowo krótki w porównaniu do większych miast w regionie. Nie oznacza to jednak, że nie ulegnie to zmianie, bowiem każdego dnia chętnych na wymaz jest coraz więcej.

 

 

 

 

Szpital w Malborku nie wykonuje komercyjnie testów na koronawirusa.

Jeżeli jednak ktoś by się uparł i chciał zapłacić za wykonanie testu na koronawirusa, wówczas powinien wykupić usługę w punkcie diagnostycznym (laboratorium medyczne) lub np. w szpitalu w Sztumie. Z informacji, jakie uzyskaliśmy w jednym z punktów w Malborku wynika, że koszt tej usługi wynosi 495 zł. Jak podkreśla prezes Paweł Chodyniak, malborski szpital nie wykonuje testów komercyjnie, ale jest podwykonawcą dla diagnostyki. Oznacza to, że po opłaceniu usługi, ze skierowaniem można przyjść do punktu poboru wymazów przy malborskim szpitalu na wykonanie testu.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gościu
gościu 29.10.2020, 12:01
Średnio profesjonalnie to wygląda...ludzie stoja obok siebie, właściwie jeden przy drugim i sie wzajemnie zarażają. W Diagnostyce w punktach mobilnych badanie robi sie z auta. Pacjent podjeżdża, personel pobiera wymaz i to wszystko. Bez kontaktu z innymi potencjalnymi zarażonymi
Proszę
Proszę 28.10.2020, 14:37
Apel do personelu medycznego
Póki można wyjeżdżajcie do pracy za granicę. Niech ten kuriidolek mafii watykańskiej padnie.
Polka
Polka 23.10.2020, 14:17
Mam pytanie czy winik testu można tez dostac w języku Niemieckim lub Angielskim.
ja
ja 22.10.2020, 13:50
Nie są one za darmo a w ramach opłacanych składek zus