Wydanie nr 23/2021, Sobota 23.01.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Protest rolników zablokował drogi w naszym regionie na kilka godzin.

O tym, że dojdzie w końcu do rolniczych protestów było wiadomo już od dłuższego czasu. Głównym powodem środowej blokady dróg na terenie całej Polski jest projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zwany również „Piątką Kaczyńskiego”, przeciwko któremu rolnicze środowisko zdecydowanie się sprzeciwia. Zdaniem rolników ustawa ta doprowadzić może do bankructwa tysięcy gospodarstw.

 

W środę, 7 października br. od godziny 10 na terenie całej Polski rozpoczął się protest rolników przeciwko „Piątce Kaczyńskiego”. W wielu strategicznych miejscach dróg krajowych i tych prowadzących do autostrad rolnicy w swoich traktorach poruszali się z nieznaczną prędkością, powodując duże zatory w wielu miastach.

W naszym regionie na DK22 w miejscowości Czarlin pojazdy rolnicze jeździły po rondzie, a w miejscowości Rychnowy maszyny zablokowały DK22. Protestujący co jakiś czas przepuszczali oczekujące pojazdy, by następnie wznawiać swój protest.

Na DK55 w miejscowości Rychnowo Żuławskie rolnicy zablokowali rondo oraz odcinek od ronda do węzła Żuławy Wschód na drodze S7 w obu kierunkach. Z kolei w Sztumie pojazdy rolnicze poruszały się symboliczną prędkością między trzema rondami w tym mieście.

Czy to koniec protestów? Trudno oprzeć się wrażeniu, że dzisiejsza blokada dróg może być dopiero początkiem społecznego wyrażenia niezadowolenia z sytuacji, jaka panuje w naszym kraju.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
szgh
szgh 09.10.2020, 08:05
widać jaka bieda po sprzęcie , zamiast zająć się gospodarstwem ja przystało na dobrego gospodarza to w godzinach pracy wakacje na drogach publicznych.Tak to wygląda jakby wszyscy ludzie w Polsce byli winni.Dyplomacja istnieje Panowie zacni rolnicy,
Oficer
Oficer 09.10.2020, 07:57
Czy żołnierze OTK to współczesne Oddziały ZOMO ?
Andrzej
Andrzej 08.10.2020, 14:32
Ilu z tych protestujących rolników dokonuje uboju rytualnego,lub prowadzi hodowlę norek czy tym podobnych zwierząt ?
Mieszkaniec Malborka
Mieszkaniec Malborka 08.10.2020, 09:24
Bydło pierw głosowali na swój PIS a teraz ku*** im źle
Biała Góra
Biała Góra 08.10.2020, 09:03
Wystarczy spojrzeć na podwórko i zabudowania jednego z tych rolników w Białej Górze. Najpierw miotła do ręki bo to wstyd dla całej wsi aby taki syf panował dookoła i to od lat !