Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Groźne pożary w powiecie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Groźne pożary w powiecie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. Fb OSP Stogi
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 10 interwencji. Strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji i wypadków drogowych, do których doszło na DK22 w pobliżu miejscowości Stogi (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/31501,dk22-w-wyniku-zderzenia-jedna-z-osobowek-dachowala) oraz w Miłoradzu (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/31510,aktualizacja-miloradz-samochod-czolowo-uderzyl-w-d). Pomogli innym służbom ratunkowym, a także usunęli zadymienie w piwnicy oraz zabezpieczyli nieszczelny przewód kominowy. Wyjeżdżali do 4 pożarów, w tym piwnicy (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/31526,kaldowo-pozar-piwnicy-w-budynku-jednorodzinnym), samochodu osobowego, snopków słomy, a także budynku mieszkalnego i garażu.

 

 

 

 

Pożar garażu na ulicy Andersa w Malborku.

Dyżurny SKKP Malbork zgłoszenie o pożarze garażu w budynku jednorodzinnym przy ulicy Andersa w Malborku odebrał w sobotę, 3 października br. o godzinie 20.02. Zastępy JRG Malbork po dojeździe na miejsce zdarzenia zastały pożar pożar samochodu i garażu z wydzieloną kotłownią w budynku jednorodzinnym. Mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek. Nie było poszkodowanych osób. Właściciel poinformował strażaków o odłączeniu energii elektrycznej do budynku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez oświetlenie terenu akcji oraz skontrolowali odłączony dopływ energii elektrycznej do budynku. Po zbudowaniu linii gaśniczej, ratownicy w aparatach ODO podali dwa prądy piany ciężkiej W-52 na palący samochód i garaż. W międzyczasie na miejsce dojechał zastęp OSP Stogi oraz patrol Policji. Wprowadzono rotę ratowników do garażu, którzy zlokalizowali pożar i dogasili zarzewie ognia. Strażacy przeprowadzili prace rozbiórkowe na pierwszym piętrze w celu sprawdzenia i dogaszenia drewnianej konstrukcji dachu.

W trakcie działań syn właściciela budynku poinformował o złym samopoczuciu ojca, który przed przybyciem JOP próbował gasić pożar. Mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy (kontrola oddechu i tętna, wsparcie psychiczne). Po przyjeździe na miejsce, ZRM udzielił mężczyźnie medycznych czynności ratunkowych. Decyzją ZRM mężczyzna pozostał na miejscu zdarzenia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano również zastęp OSP Miłoradz. Strażacy wyciągnęli ugaszony wrak samochodu na zewnątrz budynku i przewietrzyli pomieszczenia w budynku przy pomocy wentylatora. Następnie skontrolowali pomieszczenia w budynku przy użyciu kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono oznak pożaru. Kontrola pomieszczeń w budynku na obecność tlenku węgla nie wykazała zagrożenia. Zakończono działania. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników, zastęp OSP Miłoradz w sile 4 ratowników oraz zastęp OSP Stogi w sile 6 ratowników.


 

 

 

Informacje przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: Fb OSP Stogi

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.