Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomaszerowali dla Szymona z Nowej Wsi Malborskiej.

  • Wydanie nr 146/2022
  • 29 września 2020, 14:06
  • Organizator
  • Wiadomości
Pomaszerowali dla Szymona z Nowej Wsi Malborskiej. fot. Organizator
W sobotę odbył się 24 – godzinny marsz Nordic Walking na trasie Sztum Zamek – Malbork tzw. plaża wojskowa, którego dochód wsparł zbiórkę środków na zakup dziecięcego wózka inwalidzkiego dla Szymona Żołdaka z Nowej Wsi Malborskiej. Frekwencja, jak zawsze dopisała.

 

Przypomnijmy. Szymon Żołdak ma jedenaście lat i od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Stan Szymona jest bardzo poważny, ponieważ od urodzenia wymaga stałej, intensywnej i różnorodnej rehabilitacji. Chłopiec nie jest w stanie samodzielnie wykonać najprostszych czynności, nie chodzi, nie siedzi i nie mówi. Jest pod opieką wielu poradni, w większości mieszczących się w Trójmieście. Od kilku lat jest również wychowankiem Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego w Lasowicach Wielkich i podopiecznym Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Koszty dojazdu na wszelkiego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne oraz koszty ponoszone w związku z zakupem specjalistycznego sprzętu są bardzo wysokie. Obecnie rodzina jest w trakcie zbierania środków na zakup wózka inwalidzkiego odpowiedniego do schorzenia Szymona, który jest niezbędny do jego codziennego funkcjonowania.


 

 

 

W sobotę, 26 września br. o godzinie 8 wystartował marsz Nordic Walking spod sztumskiego zamku. Zakończył się następnego dnia o godzinie 8. Odbył się na trasie Sztum Zamek - Malbork tzw. plaża wojskowa. Długość trasy wyniosła około 19 km drogami utwardzonymi i leśnymi, przebiegającymi pośród lasów Dolnego Powiśla (woj. pomorskie).

 

 

 

 

Zbiórkę środków można wesprzeć, wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą" 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem wpłaty 8652 Szymon Żołdak.

Pod adresem https://r82.com.pl/produkty/siedzenie/kudu/ opis wózka, na który zbierane są fundusze.

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Organizator


 


 

Organizator
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.