Wydanie nr 164/2021, Niedziela 13.06.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Herman, Armand, Chociemir, Lucjan, Gerard, Antoni, Tobiasz, Gerarda, Lubowid
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W Malborku wcielili nowych terytorialsów.

  • Wydanie nr 164/2021
  • 14 września 2020, 10:50
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
  • 4 komentarze
W Malborku wcielili nowych terytorialsów. fot. 7 PBOT
W sobotę 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio powiększyła swe szeregi o ponad pięćdziesięciu kolejnych ochotników.

 

W sobotę, 12 września br. w Malborku na terenie 71 batalionu lekkiej piechoty wcielono nowych terytorialsów, którzy tego dnia rozpoczęli wymagające 16-dniowe szkolenie podstawowe, część z nich przysięgę wojskową ma już za sobą, więc odbywają 8-dniowe szkolenie wyrównawcze. Wśród nowych żołnierzy pomorskiej brygady zalazł się przekrój najróżniejszych profesji, m.in. nauczyciele, przedstawiciele służby zdrowia czy dziennikarz. Terytorialsi, którzy w sobotę rozpoczęli szkolenie podstawowe, złożą przysięgę wojskową  27 września br. na placu apelowym 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

 

 

 

 

Informacje i zdjęcie przekazał: Maciej Szalbierz, 7 PBOT

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
rezerwista
rezerwista 21.09.2020, 22:50
16 dni szkolenia i co przez ten czas ich nauczą? - jak buty wiązać? czy jak wódkę polewać przełożonym? 9 miesięcy siedziałem w wojsku na drugim końcu polski, na przepustkę do domu nie opłacało się wracać, - a to jest i tak nic do 3 lat mojego ojca.
jestemZA
jestemZA 15.09.2020, 12:02
I bardzo dobrze !! Inni komentują to chyba z perspektywy lewusa co nigdzie nie był , nigdzie nie jest i ogólnie jest nikim
Gość
Gość 21.09.2020, 16:26 (odpowiedź do jestemZA)
o mały włos a byłbym po szkole wojskowej, ale w porę zrezygnowałem, na chwilę obecną prowadzę własną firmę od kilku lat, zatrudniam pracowników i widzę że to była lepsza decyzja. A chłopcy z niespełnionymi marzeniami wojskowymi nie wiedzą jeszcze że będąc w terytorialsach są jak dawna ZETKA - czyli są żołnierzami rezerwy do brudnej roboty - przyjdzie powódź to kogo tam wyślą? Zresztą znam zbyt wielu kolegów z lat szkolnych, którzy mają dwie lewe ręce do roboty, siedzą na garnuszku rodziców, co chwilę praca dorywcza bo oni na wojsko czekają.
Gość
Gość 14.09.2020, 15:18
chłopcy z niespełnionymi marzeniami wojskowymi... to już tacy, którzy nawet do zwykłego wojska się nie dostali.