Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Obchody Święta Rolników w Nowym Stawie.

Tegoroczne Święto Rolników obchodzone jest w całej Polsce w skromniejszej formie, niż dotychczas. Wszystko za sprawą epidemii koronawirusa, którą wprowadzono w naszym kraju w marcu tego roku. Jednak to nie przeszkodziło w wieloletniej tradycji dożynek, by podziękować Panu Bogu za plony, a rolnikom za trud i ciężką pracę oraz ich codzienne zmagania na roli.

 

W niedzielę, 6 września br. w kościele pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie odbyła się dziękczynna msza dożynkowa w intencji rolników i tegorocznych, udanych plonów. W związku z sytuacją w naszym kraju związaną z pandemią, po mszy świętej nie odbyła się wspólna zabawa dożynkowa. Jednak pod koniec nabożeństwa wręczone zostały nagrody dla sołectw, które podjęły się wyzwania w konkursie za najpiękniejszy wieniec dożynkowy i chleb, a także sołeckie dekoracje.

 

 

 

 

Zdaniem komisji konkursowej, najpiękniejsze wieńce dożynkowe wykonały sołectwa Dębina SHR, Tralewo oraz Myszewo. Komisja przyznała równorzędne nagrody w konkursie na chleb dożynkowe. Trafiły one do sołectw – Chlebówka, Dębina, Dębina SHR, Lipinka, Lubstowo, Mirowo, Myszewo, Nidowo oraz Trępnowy. Konkurs ogłoszony przez burmistrza Nowego Stawu, Jerzego Szałacha oraz przewodniczącego Rady Miejskiej, Tomasza Łosia na najpiękniejsze sołeckie ozdoby cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zdaniem komisji konkursowej, wszystkie sołectwa - Chlebówka, Dębina, Dębina SHR, Lipinka, Lubstowo, Mirowo, Nidowo, Tralewo i Trępnowy - stanęły na wysokości zadania i w związku z tym postanowiła wszystkich biorących udział w konkursie nagrodzić.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.