Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Potrzebna pomoc dla pogorzelców z Międzyłęża.

Potrzebna pomoc dla pogorzelców z Międzyłęża. fot. Straż Pożarna w Tczewie
Rodzina pani Ilony z Międzyłęża straciła cały dobytek życia w pożarze, do którego doszło 1 września br. Ogień całkowicie pozbawił dachu nad głową ośmioosobową rodzinę - troje dzieci, rodziców i dziadków.

 

Zwracam się z serdeczną prośbą – do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie materialne i finansowe dla naszej koleżanki, Ilony Rabackiej z Międzyłęża (w gminie Pelplin) i jej rodziny, która w wyniku pożaru w dniu 1 września br. straciła dach nad głową oraz podstawowe dobra materialne niezbędne do codziennego życia. 37 - letnia Ilona na co dzień jest pracownikiem Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. Praca opiekuna osób z niepełnosprawnością  polega na pomocy drugiemu człowiekowi - dziś to ona potrzebuje wsparcia w postaci nie tylko pomocy finansowej, ale również i psychicznej. Ilona wraz z mężem Danielem wychowują trójkę dzieci w wieku 7, 12 i 13 lat. W wyniku pożaru dach nad głową stracili również Jej schorowani, starsi rodzice i niepełnosprawny wujek. Nie jest to pierwszy pożar, który przeżyli. W lipcu br. zapaliły się pomieszczenia gospodarcze, w których znajdowały się m.in. rowery dzieci, sprzęt domowy, kosiarki. Spłoną również kurnik.   

Po zabezpieczeniu przez Urząd Gminy w Pelplinie podstawowych potrzeb rodziny, niezbędna będzie obecnie następująca pomoc materialna i finansowa na materiały na odtworzenie dachu (deski, blachodachówka itp.), wszelkie materiały budowlane na zabudowę poddasza (płyty gipsowe, wełna mineralna, folia, cement, pustaki, cegła, płytki ceramiczne, farby, kable do instalacji elektrycznej, gniazdka itp.), stolarkę okienną, transport do przewozu materiałów budowlanych i do wywozu gruzów, siła robocza - tj. ludzi do pomocy w realizowanych pracach remontowych do użyczenia betoniarkę i rusztowania, umywalki, muszlę, wannę, baterie itp., meble, biurka dla dzieci, krzesła, wersalki, kuchenkę gazową, czajnik bezprzewodowy, plecaki szkolne dla dzieci i niezbędne art. szkolne. To dla nas wszystkich kolejny czas próby i solidarności z ludzkim nieszczęściem – wszyscy razem na pewno damy radę.

Osoby zainteresowane pomocą proszę o kontakt pod nr tel. Kasia  731 835 756 i Marlena 518 068 488.”

 

 

 

 

Zdjęcia: Straż Pożarna w Tczewie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
meiw
meiw 03.09.2020, 14:34
Szczerze współczuję ofiarom pożaru.
Zastanawia gdzie mieli wykupione ubezpieczenie domu, że ubezpieczyciel się wypiął.
Bo mieli przecież ubezpieczenie?