Wydanie nr 204/2021, Piątek 23.07.2021
imieniny: pokaż (3 imiona)Bogna, Apolinary, Apolinaria
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ładowarka źródłem pożaru w warsztacie w Miłoradzu.

  • Wydanie nr 204/2021
  • 3 lipca 2020, 13:14
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Ładowarka źródłem pożaru w warsztacie w Miłoradzu. fot. Fb OSP Miłoradz i Fb OSP Stogi
Do zdarzenia doszło w czwartek kilka minut po godzinie 20 w kompleksie pomieszczeń warsztatowych firmy Delta Agro w Miłoradzu. Palił się budynek, w którym znajdowały się m.in. maszyny rolnicze i samochody osobowe. Nie było poszkodowanych osób.

 

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o pożarze murowanego budynku garażowo – warsztatowego w Miłoradzu odebrał w czwartek, 2 lipca br. o godzinie 20.16. Po dojeździe do miejsca zdarzenia, zastępy z OSP Miłoradz i JRG Malbork zastały budynek o konstrukcji murowanej pokrytą płytą betonową, którego około 150 m² powierzchni było objęte pożarem. Właściciel był na miejscu zdarzenia. Nie było poszkodowanych osób. Wewnątrz palącego się budynku znajdowały się maszyny rolnicze - ciągnik rolniczy JOHN DEERE, 2 samochody osobowe, kosiarka Husqvarna oraz ładowarka VEIDERMANN. Duże niebezpieczeństwo stwarzały znajdujące się tam również butle z gazami technicznymi.

 

 

 

Podjęte przez strażaków w pierwszej kolejności działania polegały na otwarciu przy użyciu sprzętu burzącego bramy garażowej oraz podanie przez ratowników, działających w aparatach OUO, dwóch prądów wody W-52 do wnętrza obiektu i podaniu kolejnego prądu wody W-52 z drugiej strony budynku przez otwory okienne. W budynku znajdowały się dwie 40 kg butle z tlenem oraz dwie 40 kg butle z acetylenem, jednak nie zostały poddane działaniu wysokiej temperatury. Strażacy wszystkie butle wynieśli na zewnątrz obiektu w bezpieczne miejsce i podali profilaktycznie jeden prądu wody (temp. butli 24ºC - pomiar kamerą termowizyjną). Po dojeździe zastępów z OSP Stogi i OSP Lichnowy zorganizowano zasilanie wodne z sieci hydrantowej na terenie zakładu rolnego. Źródłem pożaru okazała się ładowarka, znajdująca się w jednym z pomieszczeń garażu. Po ugaszeniu pożaru oraz przeszukaniu i przewietrzeniu budynku, strażacy skontrolowali pomieszczenia kamerą termowizyjną, która nie wykazała zarzewi ognia.

 

 

 

Spaleniu uległa ładowarka VEIDERMANN oraz jeden z warsztatów i większość jego wyposażenia. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległa brama garażowa do budynku warsztatu. Po wyprowadzeniu z garażu ciągnika rolniczego JOHN DEERE przez pracownika zakładu, właściciel stwierdził błąd modułu kabiny. Straty właściciel oszacował na około 105 tys. zł. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork, 2 zastępy OSP Miłoradz, 2 zastępy OSP Lichnowy oraz 2 zastępy OSP Stogi.


 

 

 

 

Informację przekazał Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: Fb OSP Miłoradz i Fb OSP Stogi

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.