Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niebezpieczne wypadki na drogach - weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 30 czerwca 2020, 17:02
  • SKKP Malbork
  • Na sygnale
Niebezpieczne wypadki na drogach - weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.
 
W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 14 interwencji. Strażacy gasili pożary m. in. w piwnicy w zakładzie mechanicznym, w budynku gospodarczym, trawy oraz maszyny rolniczej. Poza tym usunęli gniazda os i plamy oleju z jezdni, wypompowali wodę z zalanej piwnicy, sprawdzili mieszkanie po pożarze, a także uratowali uwięzione koty. Ratownicy zabezpieczyli miejsca trzech drogowych wypadków, m. in. na Alei Rodła w Malborku (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30804,malbork-dwie-osoby-w-szpitalu-po-wypadku-na-alei-r).
 
 
 
 
Zderzenie dwóch osobówek w Dębinie.
Do zdarzenia doszło w piątek, 26 czerwca br. przed godziną 18 na DK55 w miejscowości Dębina. Po dojeździe do miejsca zdarzenia, zastępy JRG Malbork i OSP Nowy Staw zastały dwa samochody osobowe po zderzeniu. Pojazdy znajdowały się na jednym pasie drogi. Na ból odcinka szyjnego kręgosłupa skarżyło się dziecko podróżujące w jednym z aut, które zostało przekazane pod opiekę ZRM. W jednym samochodzie podróżowały 2 osoby, w drugim 4. Policja była na miejscu zdarzenia i kierowała ruchem wahadłowo. Podjęte działania przez strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, pomocy ratownikom w kierowaniu ruchem, a także sorpcji płynów eksploatacyjnych i usunięciu resztek powypadkowych. Pojazdy uczestniczące w wypadku przemieszczono na pobocze drogi, dzięki czemu udrożniono ruch kołowy na DK-55. ZRM nie zabrało do szpitala żadnej z osób biorących udział w zdarzeniu.
 
 
 
 
Zadymienie budynku gospodarczego.
W piątek, 26 czerwca br. o godzinie 19.39 dyżurny SKKP otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w budynku gospodarczym przy ulicy Wyspiańskiego w Malborku. Po dojeździe do miejsca zdarzenia, zastępy JRG Malbork zastały wydobywający się niewielki dym ze stropu budynku gospodarczego o konstrukcji drewnianej. Dach budynku pokryty był blachą i płytą paździerzową. Aby dostać się do miejsca zdarzenia, ratownicy, przy użyciu piły ratowniczej, musieli usunąć zasuwę bramy wjazdowej na posesję. Nie było poszkodowanych osób. Na miejscu nie był obecny właściciel obiektu.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu przy użyciu detektora napięcia obecności prądu w instalacji elektrycznej. Pomiar nie wykazał obecności prądu. Ratownicy utworzyli drabinę nasadkową z dwóch przęseł i podali 1 prąd wody z szybkiego natarcia na tlące się elementy stropu. Na koniec częściowo rozebrali dach w celu wykluczenia nowych zarzewi ognia.​
 
 
 
 
 
Pożar kombajnu w Lichnowach.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 28 czerwca br. po godzinie 16 w miejscowości Lichnowy. Po dojeździe do miejsca zdarzenia, zastępy JRG Malbork i OSP Lichnowy zastały na drodze powiatowej kombajn do zbioru groszku, po pożarze ugaszonym przed przybyciem JOP przez użytkownika pojazdu.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu kombajnu za pomocą kamery termowizyjnej, w celu wykluczenia pożaru. Ratownicy wprowadzili ruch wahadłowy na czas działań ratunkowych, a także dokonali sorpcji rozlanego płynu hydraulicznego. 
 
 
 
 
 
 
 
Informacji udzielił dyżurny SKKP Malbork
SKKP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.