Wydanie nr 163/2021, Sobota 12.06.2021
imieniny: pokaż (16 imion)Wyszemir, Onufry, Władysława, Jarogniewa, Narcyz, Antonina, Leon, Jan, Jarogniew, Leona, Celestyna, Władysław, Tadea, Placyd, Piotr, Ewa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kredyt konsolidacyjny na spłatę zobowiązań

Kredyt konsolidacyjny na spłatę zobowiązań fot. Kredyt konsolidacyjny na spłatę zobowiązań
Po co zaciąga się kredyt konsolidacyjny? Jakich zobowiązań dotyczy? Czy jest możliwe, by wziąć kredyt konsolidacyjny na spłatę kredytu gotówkowego, a może zaciąga się tylko kredyt konsolidacyjny na spłatę kredytu hipotecznego. Kto może skorzystać z tego rodzaju produktu bankowego i czy rzeczywiście zawsze jest on korzystnym rozwiązaniem? Na te i inne pytania odpowiedzi podajemy w poniższym tekście.

O kredycie konsolidacyjnym można śmiało powiedzieć, że jest to wyjątkowy produkt banku. Wszystko dlatego, że jego istotą wcale nie jest otrzymanie finansowego wsparcia w postaci środków pieniężnych. Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu dotychczas zaciągniętych przez klienta zobowiązań i połączeniu ich w jeden kredyt. Co daje konsolidacja? Przede wszystkim uwalnia od kredytów wziętych na niekorzystnych warunkach - jeszcze kilka lat temu banki proponowały znacznie gorsze warunki spłaty, a zobowiązania były o wiele droższe. I to nie wszystko, bo kredytobiorca może cieszyć się również poprawieniem zasad zarządzania własnymi pieniędzmi. Odtąd ma tylko jedną ratę do spłaty, w jednym, wyznaczonym terminie.

Nierzadko kredyt konsolidacyjny na spłatę zobowiązań staje się "ostatnią deską ratunku". Chodzi o to, że połączenie innych kredytów odbywa się na lepszych warunkach. Współpraca z bankiem zostaje wydłużona, oprocentowanie zmniejszona, a dzięki takim zabiegom miesięczna rata jest mniejszej wartości. Kredytobiorca odzyskuje więc płynność finansową, a nawet może generować oszczędności. Poprawiając własną zdolność kredytową, może także starać się o dodatkowe środki w postaci kredytu gotówkowego.

 

Na jakie zobowiązania można brać kredyt konsolidacyjny?

 

Okazuje się, że kredyt konsolidacyjny może dotyczyć wszystkich zobowiązań, jakie klient zaciągnął w instytucji bankowych. Oczywiście kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek również jest możliwy, natomiast takiego produktu w swojej ofercie nie mają banki. To raczej zakres funkcjonowania pozabankowych firm pożyczkowych. Nie można łączyć zobowiązań bankowych i tych, które zostały wzięte w pozabankowych instytucjach.

W ramach kredytów konsolidacyjnych, które udzielają banki, połączone mogą być wszelkie kredyty gotówkowe, hipoteczne, jak również zobowiązania, które dotyczą konsolidacji kart kredytowych i wykorzystanych na nich limitów. Co ciekawe, kredytobiorca może wskazać dowolną liczbę kredytów, jednak nowy bank zawsze weryfikuje jego zdolność kredytową. W związku z tym otrzyma kredyt konsolidacyjny na spłatę kart kredytowych, kredytów gotówkowych czy hipotecznych tylko wtedy, gdy będzie go stać na regulowanie nowego zobowiązania. Ciekawostką jest przy tym fakt, że kredyt konsolidacyjny można zaciągać samodzielnie bądź wraz ze współ kredytobiorcą.

 

Czy każdy może wziąć kredyt konsolidacyjny?

 

Kredyt konsolidacyjny zaciągają przede wszystkim osoby, które mają problem z regulowaniem zobowiązań na dotychczasowych zasadach, jak i ci, którzy chcą zyskać komfort współpracy z tylko jedną instytucją bankową. Pamiętajmy jednak, że fakt posiadania kilku kredytów wcale nie oznacza, że kredytobiorcę stać na ich regularną spłatę. Kredyt połączony może więc zaciągnąć ten, kto wykazuje właściwą zdolność kredytową. W tym przypadku standardowo bank generuje raport BIK, weryfikuje zaświadczenie o zarobkach, sprawdza historię kredytową. Dopiero wtedy może wydać decyzję pozytywną, a nawet zaoferować dodatkowe środki, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Jak wybrać dobry kredyt konsolidacyjny?

 

Nie każdy kredyt konsolidacyjny jest opłacalny, bo niektóre banki pobierają tak wysokie prowizje, że jednak o wiele lepiej jest spłacać zobowiązania na dotychczasowych warunkach. Aby móc zyskać rzeczywiście dobre zobowiązanie i komfortową współpracę z bankiem, warto w pierwszej kolejności porównać co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie kredytów.

Z pomocą przychodzi ranking kredytów konsolidacyjnych, który przydaje się, tym bardziej że przecież łączone mogą być różne kredyty. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu "ranking kredytów konsolidacyjnych na spłatę kredytów hipotecznych" czy "ranking kredytów konsolidacyjnych na spłatę kart kredytowych".

Ranking powinien być aktualny, ponieważ sytuacja na rynku usług bankowych tego rodzaju zmienia się bardzo dynamicznie, a oferty sprzed miesiąca mogą już tylko wprowadzać w błąd. Ranking powinien być też niezależny i wiarygodny, najlepiej wybierać te z portali o tematyce bankowej.

Zestawienie musi uwzględniać kluczowe czynniki, jakie mają znaczenie dla atrakcyjności oraz opłacalności danego zobowiązania. W przypadku kredytu konsolidacyjnego najważniejszy jest okres spłaty, wysokość comiesięcznej raty, oprocentowanie, dodatkowe opłaty, takie jak prowizje i wszelkie kryteria, które mówią o komforcie współpracy z tylko jednym bankiem.

 

Kredyt konsolidacyjny na spłatę zobowiązań
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.