Wydanie nr 163/2021, Sobota 12.06.2021
imieniny: pokaż (16 imion)Wyszemir, Onufry, Władysława, Jarogniewa, Narcyz, Antonina, Leon, Jan, Jarogniew, Leona, Celestyna, Władysław, Tadea, Placyd, Piotr, Ewa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zostań miejskim pszczelarzem w Malborku.

Zostań miejskim pszczelarzem w Malborku. fot. zdjęcie poglądowe
Nie jest tajemnicą, że od wielu lat pszczelarze biją na alarm w związku z zmniejszającą się populacją pszczół. Jako główny powód tego niepokojącego zjawiska wskazują stosowane przez rolników środki ochrony roślin, ale również pyłki i nektar roślin modyfikowanych genetycznie oraz masowe wycinanie drzewostanu i kurczący się obszar polnych łąk. Czy czeka nas ekologiczna katastrofa?

Miejskie pasieki od kilku lat stopniowo wracają do łask, a posiadanie pszczół w mieście stało się niejako powodem do dumy dla ich właścicieli. Modyfikacji uległo także miejsce przeznaczone na pasieczysko. Do niedawna zdecydowanie był nim ogródek, obecnie coraz częściej dach kamienicy, urzędu, uczelni czy galerii handlowej. Hodowla pszczół w mieście to niewątpliwie pozytywny aspekt rozwoju naszej cywilizacji oraz poprawa komfortu życia, choćby przez możliwość obcowania z tymi niezwykłymi owadami. Czy oznacza to, że w ślad za miejskim pszczelarstwem i modą na niego będzie wzrastała liczba pszczół i pszczelarzy? A może zapoczątkuje to modę na uprawę miejskich ogrodów, które wzbogacą bazę pożytkową dla miejskich pszczół i będą stanowiły swoistego rodzaju „płuca” dla miast?

 

 

 

 

Ty też możesz zostać miejskim pszczelarzem.

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w pszczelarstwie, wszystkim zajmie się profesjonalna firma. Zainstaluje ule i będzie zajmowała się ich comiesięczną obsługą. Otrzymany w ten sposób miód ma być przekazywany na zbiórki charytatywne organizowane w Malborku.  Wejdź na https://zrzutka.pl/malbork-ule-w-centrum-miasta?utm_medium=mail&utm_source=postmark&utm_campaign=payment_notification i dowiedz się więcej.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.