Wydanie nr 132/2021, Środa 12.05.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Wszemił, Dominik, Epifani, Nawoja, Domicjan, Domicjana, Joanna, Pankracy, Jazon, Jan, Domicela, Flawia, Janina, German
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

OSP z naszego powiatu otrzymały promesy na zakup nowych samochodów.

OSP z naszego powiatu otrzymały promesy na zakup nowych samochodów. fot. Fb Gmina Miłoradz i Fb Gmina Dzierzgoń
Miejsce na uroczystość nie było wybrane przypadkowo. To właśnie mieszkańcy gmin Lipusz i Dziemiany najbardziej ucierpieli podczas nawałnicy w sierpniu 2017 roku. Ze skutkami nawałnicy walczyli dzień i noc strażacy oraz ochotnicy z całego regionu, dając przykład wielkiej odwagi, bohaterstwa i pomocy drugiemu człowiekowi.

 

We wtorek, 9 czerwca br. podczas uroczystości w Nadleśnictwie Lipusz Prezydent RP w towarzystwie Wojewody Pomorskiego wręczył przedstawicielom 25 Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa pomorskiego, promesy na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. Wśród jednostek OSP, które otrzymały promesy znalazły się jednostki z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Z powiatu malborskiego promesy w wysokości 760 tys. zł otrzymały OSP Lipinkai, gmina Nowy Staw i OSP Miłoradz, gmina Miłoradz. Z powiatu nowodworskiego promesy w tej samej kwocie otrzymały OSP Drewnica, gmina Stegna oraz OSP Marzęcino, gmina Nowy Dwór Gdański. Natomiast z powiatu sztumskiego promesy w wysokości 760 tys. zł otrzymały OSP Dzierzgoń, gmina Dzierzgoń i OSP Postolin, gmina Sztum.

 

 

 


Źródło: gdansk.uw.gov.pl

Zdjęcia: Fb Gmina Miłoradz i Fb Gmina Dzierzgoń

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.