Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W końcu pójdziemy do kina i na siłownię. Rząd znosi kolejne obostrzenia.

Od 6 czerwca br. będzie można pójść do kina, teatru, a nawet na siłownię. Z dniem 30 maja br. nie będzie trzeba nosić maseczek w otwartej przestrzeni, jednak pod warunkiem zachowania dwumetrowego odstępu od innych osób. To już czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19.

 

Zdaniem rządzących, znoszenie kolejnych ograniczeń dotyczących COVID-19 jest dlatego możliwe, gdyż w większości województw liczba zachorowań spada. Jakie zasady bezpieczeństwa czekają na nas od 30 maja br.?

Otwarta przestrzeń publiczna.

W przestrzeni otwartej przy zachowaniu dwumetrowej odległości od innych, nie trzeba będzie zasłaniać ust i nosa, np. podczas spaceru, jazdy rowerem, w parku, na plaży czy parkingu. Pamiętajmy, że jeżeli nie jesteśmy w stanie utrzymać tego dystansu na świeżym powietrzu, wówczas zmuszeni jesteśmy zasłonić usta i nos. Z tego obowiązku wyłączeni są rodzice z dziećmi do 13 roku życia wymagającymi opieki, osoby wspólnie mieszkające oraz osoby niepełnosprawne. Obowiązek zasłaniania ust i nosa dotyczy takich miejsc, jak autobusy i tramwaje, sklepy, kina i teatry, salony masażu i tatuażu, kościoły, a także urzędy, gdy pójdziemy tam załatwić jakąś sprawę. Wyjątkiem będzie miejsce pracy, jeżeli pracodawca zapewni odpowiednie odległości między stanowiskami i spełni wymogi sanitarne oraz restauracje bary, w momencie zajęcia miejsca przy stole.

 

 

 

 

Zniesiony zostaje limit osób w wybranych branżach.

Dotychczas w sklepie, restauracji, na targu, w punkcie usługowym czy na poczcie na 1 osobę musiała przypadać określona powierzchnia lub liczba okienek. Od 30 maja br. zasada ta nie będzie obowiązywała. W dalszym ciągu obowiązuje dwumetrowy dystans, dezynfekcja rąk lub noszenie rękawiczek, a także noszenie maseczek. Zniesione zostaną od 30 maja br. obostrzenia dotyczące liczby osób w kościołach oraz podczas uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że w kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Zgromadzenia publiczne.

Od soboty, 30 maja br. w otwartych przestrzeniach publicznych dozwolona będzie organizacja zgromadzeń, a także koncertów plenerowych, w których będzie brało udział do 150 osób. Obowiązkowo uczestnicy muszą zasłaniać usta i nos lub zachować dwumetrowy dystans społeczny. Tydzień później, 6 czerwca br. będzie można organizować wesela i inne rodzinne uroczystości z udziałem do 150 osób. Weselnicy zwolnieni są z obowiązku noszenia maseczek.

 

 

 

 

 

Działalność hoteli wraca do normy.

Od 30 maja br. restauracje i bary hotelowe będą mogły być otwarte i serwować posiłki gościom na sali. Z kolei od 6 czerwca br. mogą zacząć działać hotelowe baseny, siłownie i kluby fitness, z zachowaniem określonych zasad sanitarnych.

Powrót do ukulturalniania się.

W końcu od 6 czerwca br. w określonych warunkach sanitarnych działalność będą mogły wznowić kina, teatry, opery, balet, baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki, a także sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. Przy czym od 30 maja br. będzie można korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także z małej infrastruktury leśnej. Będzie istniała możliwość organizacji targów, wystaw i kongresów.

 

 

 

 

Należy pamiętać, że otwarcie gospodarki nie zwalnia nas z odpowiedzialności. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznych odległości – dbajmy o siebie i innych.

 

 

 

 

Źródło: gov.pl


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.