Wydanie nr 60/2024, Czwartek 29.02.2024
imieniny: pokaż (6 imion)Ariusz, Roman, Dobrosiodł, August, Lutosław, Teofil
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci uratowali tonącego wędkarza.

  • Wydanie nr 60/2024
  • 12 maja 2020, 14:15
  • KMP w Elblągu
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Policjanci uratowali tonącego wędkarza. fot. KMP w Elblągu
W sobotę około północy w okolicach miejscowości Nowakowo miała miejsce interwencja dotycząca topiącego się mężczyzny. 28-latek wybrał się pontonem na ryby. Gdy zeszło z niego powietrze, mężczyzna uwięziony w pontonie zaczął tonąć. Z pomocą przyszli mu wezwani na miejsce policjanci.

 

Sytuacja miała miejsce w sobotę, 9 maja br. około północy w okolicach miejscowości Nowakowo. Kobieta, która zgłaszała interwencję wskazała policjantom miejsce, z którego dochodziły wołania o pomoc. Wcześniej w to miejsce pobiegł jej mąż, również zaalarmowany rozpaczliwym wołaniem. To jego najpierw zobaczyli policjanci. Później oświetlili latarkami rzekę i miejsce skąd dochodziły odgłosy wołania. Okazało się, że w wodzie znajduje się mężczyzna. Był on jednak zbyt daleko od brzegu, by użyć ratowniczej rzutki.

 

 

 

 

 

Policjanci pozostawili na brzegu męża zgłaszającej, aby latarką oświetlał cały czas znajdującego się w wodzie mężczyznę. Sami zaś dostali się na drugi brzeg rzeki. Stamtąd próbowali użyć ratowniczej rzutki. Mężczyzna był jednak wyziębiony, a dodatkowo owinięty gumą pontonu tak, że nie mógł się z niej wydostać. Ponadto przestał wołać. Policjanci wskoczyli więc do wody i po chwili wyciągnęli 28-latka na brzeg. Jak się okazało, mężczyzna wcześniej miał łowić z pontonu ryby. Gdy zaczęło z niego schodzić powietrze utknął w nim niemal na środku rzeki i zaczął tonąć. Pomoc dzięki mieszkańcom przyszła jednak w porę. Na miejsce przyjechała również straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. 28-latek został przewieziony do szpitala.

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciu od lewej stoją asp. szt. Grzegorz Doroz oraz mł. asp. Piotr Szpak, którzy na co dzień pełnią służbę w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. W sobotę pierwsi byli na miejscu i uratowali tonącego 28-latka.


 


 


Informację i zdjęcia przekazał: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

KMP w Elblągu
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Wędkarz
Wędkarz 12.05.2020, 16:23
O północy to mój sąsiad wypływa kłusować. Kto zdrowy na umyśle o północy idzie na ryby ? Odpowiadam - kłusownik. !