Wydanie nr 279/2022, Czwartek 6.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Fryderyka, Alberta, Brunon, Roman, Bronisław, Baldwin, Baldwina, Askaniusz, Artur
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborscy samorządowcy nie chcą mieć krwi na rękach.

Malborscy samorządowcy nie chcą mieć krwi na rękach. fot. Archiwum TvMalbork.pl
W obliczu pandemii koronawirusa, gdy wprowadzone są restrykcyjne zasady dotyczące swobodnego poruszania się i korzystania z życia publicznego, z mediów dowiadujemy się, że nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja br. Brzmi jak żart? Nie, to nasza polska rzeczywistość.

 

W przyszłości zapewne rok 2020 każdemu będzie kojarzył się z pandemią koronawirusa, który rozprzestrzenił się po całym świecie, zbierając śmiertelne żniwo. Każde państwo wprowadziło na swoim terenie różne zasady bezpieczeństwa zmierzające do zmniejszenia zachorowań wśród mieszkańców. W Polsce od dzisiaj nieletni nie mogą sami opuszczać domu, a seniorzy 65+ jakiekolwiek zakupy mogą robić w godzinach 10 – 12. Pozamykane są placówki oświatowe, a nauka prowadzona jest zdalnie. Podobnie rzecz ma się z wieloma zakładami pracy, których pracownicy mogą pracować w domu. Nieczynne są targowiska miejskie, parki, bulwary, msze święte nadawane są on-line, a liczba osób przebywających jednocześnie w sklepie ograniczona jest do minimum. W zasadzie zewsząd płynie apel – ZOSTAŃ W DOMU!

 

 

 

Jakie emocje, w obliczu otaczającej nas sytuacji związanej z izolacją, odczuwają wszyscy ci, którzy nagle usłyszeli, że pomimo wszystko bez względu na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa i przypadków śmiertelnych, nie ma przeciwwskazań, by tegoroczne majowe wybory prezydenckie odbyły się zgodnie z planem? Coś ciśnie się wam na język? Zapewne. Wielu na pewno rzuciłoby niecenzuralne słowa, inni ironicznie zaśmiali, a ludzie, którzy z powodu epidemii stracili swoje bliskie osoby? Młodzież powiedziałaby – żal... Dokładnie, trudno utrzymać milczenie w tej sprawie.

 

 

 

Coraz głośniej słychać – NIE DLA WYBORÓW!

W mediach społecznościowych, w telewizji i gazetach coraz więcej ukazuje się apeli samorządowców, którzy nie wyobrażają sobie przeprowadzenia majowych wyborów w sposób właściwy, zapewniając przy tym całkowite bezpieczeństwo swoich mieszkańców w obliczu pandemii koronawirusa. Samorządowcy podkreślają, że to nie czas na przeprowadzanie wyborów. Najważniejsza jest walka z koronawirusem, daty końca której nikt jeszcze nie zna.

O tym, że przeprowadzenie bezpiecznych majowych wyborów jest mało możliwe, podkreślają również samorządowcy z powiatu malborskiego. Z doniesień medialnych odczytać można jednakowy komunikat płynący ze strony włodarzy gmin, którzy wskazują przede wszystkim fakt, że w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej nie ma bezpiecznych warunków do zorganizowania majowych wyborów. Trudno będzie skompletować składy Obwodowych Komisji Wyborczych i przeprowadzić ich niezbędne szkolenie. Poza tym w Polsce wprowadzono zakaz swobodnego przemieszczania się oraz ograniczenia związane z wychodzeniem z domu.

 

 

Czy w tej sytuacji znajdą się osoby, które wezmą na siebie odpowiedzialność za podjęte działania uderzające w poczucie osobistego bezpieczeństwa swoich mieszkańców?

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
łysy
łysy 05.04.2020, 16:06
Malbork czerwone miasto ,tyle w temacie....
Grabarz
Grabarz 04.04.2020, 10:13
.....................................Z OSTATNIEJ CHWILI........................w związku z wyborami każda rodzina powinna wyznaczyć jedną osobę której najmnej szkoda i która w imieniu całej rodziny będzie aktywnie wykonywać za resztę czynności związane z wyborami. Wcześniej w drodze wdzięczności należy tej osobie kupić elegancką urnę taką wyściełaną aksamitem, płatkami róży i załatwić wszystkie sprawy związane z pochówkiem. Pozdrawiam.
Tix
Tix 04.04.2020, 08:42
Może tv Malbork zajęłaby się tym że w malborskich zakładach produkcyjnych ludzie zaczynają pracę tracić i umowy o pracę są zmieniane im z dnia na dzień tak żeby pracodawca mógł wydoić państwo z kasy i ludzi np okna znana firma
Bruksela
Bruksela 02.04.2020, 20:34
………………DLACZEGO BEATA NIE LUBI TUSKA A RYDZYKA KOCHA - aby to zrozumieć - KONIECZNIE MUSIMY POWRÓCIĆ DO BRUKSELI /27 - 1/ ……………otóż po nocy którą z konieczności musiała spędzić w Brukseli z Waszczykowskim wszystko się wyjaśniło ! Szydło pojechała na szczyt UE - SZCZYTOWAĆ i to z orgazmem ! Była przygotowana i napalona /kusa haleczka, koronkowe majteczki, jedna broszka w klapie druga wygolona i wydepilowana, gadżety pod poduszką i takie tam/. A przystojny Pan Tusk nie zapewnił Jej nawet gry wstępnej ! No to się kobieta wkur…wiła na Pana Tuska i tak już zostało ! Ja się babie nie dziwię ! Każda by się wkur…wiła ! Żadna kobieta nie wybaczy takiego poniżenia ! Został Jej Waszczykowski. Która z Was chciała by szczytować z konieczności z Waszczykowskim ? No która ? Żadna ! Prawda ? Pozdrawiam !
Sprawozdawca
Sprawozdawca 02.04.2020, 20:26
……………………Z OSTANIEJ CHWILI ………….. Prezes Komitetu Centralnego PIS oraz Egzekutywa partyjna po burzliwych nocnych obradach zatwierdziła propozycję Prezesa Kaczyńskiego, że rodzinę należy zakładać wtedy kiedy ma się ustabilizowaną sytuację życiową i stałe dochody, np. emeryturę. Podpisał: Prezes
Młody wyborca
Młody wyborca 02.04.2020, 20:22
………………………..przypominam kłamstwa Beci - matki księdza. Umiar, skromność, praca, pokora, zero nepotyzmu - z tymi hasłami PiS szło do wyborów sześć lat temu. Premier mała, gruba Becia Szydło, podczas swojego expose w 2015 r., miała usta pełne frazesów o tym, że PiS - i w ogóle ta cała banda Zjednoczonej Prawicy - będzie różnić się od zdemoralizowanej i zepsutej niemal dekadą rządów Platformy Obywatelskiej - zapowiadała Becia sylwetką przypominająca bardziej Konduktorkę TLK - PKP niż Panią Premier. Styl rozpasanej, oderwanej od rzeczywistości władzy nigdy miał się nie powtórzyć. Ale zapowiedzi sobie, a życie sobie.
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 02.04.2020, 14:09
Panikujecie bo pisać lewactwo nie piśmienne Komputer to dla nich bajka Tvn ich promotorem
Michu
Michu 02.04.2020, 14:44 (odpowiedź do MIESZKANIEC )
Ty jesteś NIEPIŚMIENNY. Niepiśmienny to przymiotnik, nie czasownik.
Wiem, że takim jak Ty nie jest wstyd, bo żeby popierać PiS to nie można mieć wstydu za grosz.
Mariuszek
Mariuszek 02.04.2020, 12:34
Zdrowy czy chory - każdy zapierda.la na wybory !
BOLEK OP SPYCHA
BOLEK OP SPYCHA 02.04.2020, 10:08
Zabronione jest bieganie następujących par:

⛔ Zięć z teściową
⛔ Synowa z teściową
⛔ Małżeństwo w separacji
⛔ Rodzeństwo pokłócone o spadek

Zakaz obejmuje również bieganie ze sobą dwóch szwagrów - grozi to zbyt długim pobytem po treningu pod sklepem monopolowym.

Abel
Abel 01.04.2020, 19:32
.....................................Czy ktoś, kto poświęcił życie własnego brata dla politycznych korzyści, jest zdolny do uczucia empatii wobec zupełnie obcych ludzi?
Gmb
Gmb 01.04.2020, 18:07
Łączy ich jedno nie lubią PISU bo już nie można kraść .
pis
pis 02.04.2020, 13:03 (odpowiedź do Gmb)
Pislamiści nie tylko kradną pięć razy więcej to kłamią we wszystkim i ogłupili część narodu. Patrz autor.
Jan
Jan 01.04.2020, 17:29
Malborscy "samorządowcy" to ciapy i histerycy. Autor artykułu prędzej zobaczy krew w kaszance niż na czyimś ręku w związku z wyborami. Uwierzyłbym w dobre intencje "samorządowców" gdyby w Malborku były przypadki koronawirusa a nie ma! Powtórzę ZERO przypadków! Rozumiałbym gdyby taki apel zgłoszono tam gdzie są zachorowania i zgony. A tak to jest to zmowa polityczna i walka z konstytucją oraz cyniczne wykorzystywanie strachu zwykłych ludzi. Na koniec pytanie: po co zdjęcie Pana Prezydenta DUDY ilustrującego krwawy tytuł? Moim zdaniem zdjęcie najlepiej zdradza intencje autora. A teraz proszę o odpowiedź kto będzie miał ręce i gdzie w razie głosowania korespondencyjnego?
Michu
Michu 01.04.2020, 21:33 (odpowiedź do Jan)
Oby się nie okazało po głosowaniu korespondencyjnym, że mamy więcej głosów na Dudę niż ludzi uprawnionych do głosowania. Też się obawiam, kto i gdzie będzie miał ręce podczas głosowania korespondencyjnego.
sasin
sasin 01.04.2020, 16:56
...................................informuję służby, że w Toruniu działa oszust który od lat okrada ludzi z pieniędzy metodą "Na Tadeusza" i nawet w okresie epidemii żadne kwarantanny czy koronawirusy mu nie przeszkadzają !
apel
apel 01.04.2020, 16:45
wstrzymać pensje dla posłów i senatorów !
Wołodia Czwarzasty
Wołodia Czwarzasty 02.04.2020, 09:48 (odpowiedź do apel)
NASZYCH TEŻ??? Towarzysze, bez przesadyzmu! Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, jak twierdził tow. Ilicz!
p
p 01.04.2020, 16:42
Wypowiedzi polityków ( patrz Terlecki) o samorządowcach haniebne.


pis
pis 01.04.2020, 16:34
To jest hańba dla władzy , żeby świadomie wysyłać ludzi do wyborów w dobie panującej pandemii.Do władzy po trupach.
janek
janek 04.04.2020, 15:07 (odpowiedź do pis)
Hańbą to jest to, że podejmujecie się dyskusji na ten temat. Proszę podać przepis z Konstytucji, który zezwala na przełożenie daty wyborów prezydenckich? Art. 228 Konstytucji powołuje stany nadzwyczajne w sytuacji, gdy rząd, czy inna władza nie może wypełniać swoich zadań. Nic takiego się nie dzieje. A wprowadzenie któregokolwiek ze stanów nadzwyczajnych, prowadzi do zawieszenia wielu swobód obywatelskich, zawieszenia działalności partii politycznych, zw. zawodowych, emisji sygnału telewizyjnego czy radiowego ( wydawcy prywatni). Czy tego chcecie? Oczywiście, teraz są bardzo trudne czasy, związane z koronawirusem. Ale to nie jest koniec świata. Przypomnę, że kilka lat temu, też były kłopoty z nadmiernym zachorowaniem ludzi na "SARS". I co się wtedy wydarzyło? Codziennie umiera z powodu zapalenia płuc, grypy, czy nowotworów, więcej osób niż z powodu wirusa. Dyskutujecie tak, jakby to rząd był winny temu, że wirus rozprzestrzeniła się po świecie. A przypomnę, że poprzednicy, wasi ulubieńcy, prywatyzowali szpitale. Gdzie dziś, byłyby leczone te chore, zakażone osoby? Po drugie, w Malborku nie ma osoby zakażonej. Jest kilkanaście osób na kwarantannie. Kogo się boicie?