Wydanie nr 341/2022, Środa 7.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dostęp do Urzędu Miasta Malborka ograniczony do niezbędnego minimum.

  • Wydanie nr 341/2022
  • 30 marca 2020, 12:28
  • UM Malbork
  • MalborkUrzędowe
  • 1 komentarz
Burmistrz Malborka przypomina, że w związku z sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, dostęp do Urzędu Miasta jest ograniczony do niezbędnego minimum.

W chwili obecnej w Urzędzie przyjmowani będą jedynie mieszkańcy po telefonicznym uzgodnieniu terminu, dzwoniąc na numer 55 629 04 00. Dotyczy to rejestracji zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego, odebrania dowodu osobistego lub spraw dodatków mieszkaniowych. Inne sprawy urzędowe można załatwiać poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (e-PUAP), drogą telefoniczną, drogą mailową oraz drogą listową.
 

 

Jednocześnie Burmistrz nadal apeluje do wszystkich mieszkańców, aby przez najbliższy czas wykazali się społeczną odpowiedzialnością za zdrowie swoje i innych, i w związku z tym ograniczyli wszelkie kontakty, wyjścia oraz spotkania. To trudny czas dla nas wszystkich, jednak społeczna kwarantanna jest jednym z najskuteczniejszych środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa i jego konsekwencjom.
 

 

Należy również pamiętać o obostrzeniach, które obowiązują do 11 kwietnia br. i dotyczą ograniczenia do minimum wychodzenia z domu (dopuszczalne wyjście po zakupy żywnościowe, wyprowadzenie psa, wizyta w aptece lub u lekarza, wyjście do pracy i w celu pomocy starszym lub innym osobom w potrzebie), poruszania się po ulicach (nie więcej niż dwie osoby, ograniczenie to nie dotyczy jednak rodzin), zajmowania miejsc w środkach komunikacji publicznej (tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa), a także uczestnictwa w obrzędach liturgicznych, jak np. msza św., pogrzeb, ślub będzie mogło uczestniczyć do pięciu osób plus sprawujący mszę

 

Karą za nieuzasadnione gromadzenie się może być mandat w wysokości do 5 tys. zł.

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miasta Malborka

 


 

UM Malbork
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jerzy
Jerzy 18.04.2020, 14:26
Tak wygląda maska od miasta po próbie prasowania wg. Instrukcji