Wydanie nr 183/2022, Sobota 2.07.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Otto, Urban, Martynian, Bożydar, Juda, Niegosława, Switun, Juwenalis
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wspólnymi siłami w walce z koronawirusem.

Wspólnymi siłami w walce z koronawirusem. fot. Fb Starostwo Powiatowe w Sztumie
Zarząd Powiatu Sztumskiego przeznaczył 10 tys. złotych dla Fundacji Damy Radę i kolejne 10 tys. złotych dla jednostki podległej starostwu. Dzięki przekazanemu wsparciu powstać może około 20 tys. maseczek.

Zarząd Powiatu Sztumskiego w drodze porozumienia przekazał wsparcie 10 tys. zł na zakup materiałów niezbędnych do szycia maseczek, w ramach akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie Damy Radę. To kolejna ważna inicjatywa samorządu powiatu sztumskiego, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa personelu sztumskiego szpitala. Maseczki szyją m.in. wolontariusze i pracownicy jednostki podległej starostwu po godzinach pracy.

 

 

W pierwszej kolejności maseczki zostały przekazane na ręce pana Pawła Szajdy, Ordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i koordynatora Spółki Karetki Sztumskie. Niezwłocznie trafić one mają do pracowników SOR i karetek Sztumskich. Zarząd Powiatu Sztumskiego składa wyrazy uznania do wszystkich wolontariuszy darczyńców.

 

 

Fundacja Damy Radę zbudowała sieć wolontariacką na terenie powiatu sztumskiego, malborskiego i kwidzyńskiego. Udało im się wspólnymi siłami zebrać grupę ponad stu osób, które zdecydowały się wziąć udział w akcji szycia maseczek dla szpitali w Sztumie, Malborku, Prabutach i Kwidzynie. Pierwsze wykonane przez nich maseczki dotarły już do Szpitala w Sztumie.


 

 

Informacja i zdjęcie: Fb Starostwo Powiatowe w Sztumie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sygnalista
Sygnalista 30.03.2020, 12:44
A co z maseczkami które obiecał Leszek Sarnowski ?