Wydanie nr 208/2021, Wtorek 27.07.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Aureli, Pantaleon, Antuza, Natalia, Bertold, Laurenty, Wszebor, Julia, Lilla
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czas na pomaganie! Akcja pomocy seniorom 65+.

Wyjątkowa sytuacja, w jakiej ostatnio znalazł się cały świat, skłania do podejmowania wyjątkowych działań. Na terenie naszego kraju opustoszały szkoły, place zabaw, galerie handlowe, a na ulicach spotkać możemy pojedyncze osoby, ponieważ wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa. Ograniczono dostęp do placówek administracji publicznej, komunikacji transportu publicznego, a nawet niektórych placówek handlowych. Wszystkie te działania mają na celu osiągnięcie maksymalnego ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród naszego społeczeństwa.

W związku z aktualną sytuacją w naszym kraju, największe sieci spożywcze wprowadziły na terenie swoich placówek specjalne rozwiązania. Jednym z nich jest wprowadzona w ciągu dnia przerwa techniczna, trwająca zazwyczaj godzinę. Dzięki temu pracownicy, którzy pracują w systemie zmianowym, mogą bezpiecznie i sprawnie się wymienić. Poza tym sklepy czynne są w innych godzinach, niż dotychczas.

 

 

Czas na pomaganie!

Biedronka wprowadziła również możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy zatrudnionych osób, które ukończyły 60 lat. Podyktowane jest to troską o ich zdrowie i bezpieczeństwo, ponieważ zgodnie z doniesieniami służb medycznych, znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka. Według zapewnień, wymiar ich pensji nie ulegnie zmianie.

Biedronka przyłączyła się także do akcji pomocy seniorom 65+. Seniorzy mają teraz pierwszeństwo wejścia do sklepu w pierwszej godzinie otwarcia i w kolejce do kasy na własną prośbę. Poza tym mogą skorzystać z pomocy w zrobieniu dla nich zakupów.


 

 

Wystarczy wejść na https://czasnapomaganie.biedronka.pl/


 

 

Źródło: biedronka.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Student
Student 26.03.2020, 15:04
Czy KK w jakikolwiek sposób komukolwiek pomógł ? Bo wiem, że szaman z Torunia odwrotnie - dalej wyłudza metodą "Na Tadeusza". !
Rektor
Rektor 27.03.2020, 09:48 (odpowiedź do Student)
Wolałbyś na Złotego Melona, Mrówkę Całą i inne biznesy Owsiaka?