Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

AKTUALIZACJA. Kierowca mercedesa pijany. Nocna akcja ratowników pod Tralewem.

AKTUALIZACJA. Kierowca mercedesa pijany. Nocna akcja ratowników pod Tralewem. fot. OSP Stogi/JRG Malbork
Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór. Mercedes, którym podróżowało trzech nastolatków wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego dwóch z nich trafiło do szpitala.

AKTUALIZACJA 2 marca br. godz. 15.27

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 19 - latek kierujący mercedesem miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o tym, że samochód osobowy marki Mercedes E230 uderzył w drzewo odebrał w sobotę, 29 lutego br. o godzinie 21.44. Z komunikatu wynikało, że jedna z osób zakleszczona znajduje się w pojeździe, z którego unosi się dym.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód uderzył prawą stroną w przydrożne drzewo. Częściowo znajdował się poza pasem jezdni na poboczu, zblokowany ze znakiem drogowym. Droga w tym miejscu zablokowana w obu kierunkach. Kierowca pojazdu znajdował się na zewnątrz. Był przytomny i pod opieką przybyłych na miejsce policjantów. Pasażer zakleszczony wewnątrz samochodu był ranny z widocznymi obrażeniami nóg, ale przytomny.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. Ratownicy udzielili poszkodowanemu pasażerowi KPP (kołnierz ortopedyczny, wsparcie psychiczne, badanie urazowe). Następnie wykonali dostęp do poszkodowanego przy użyciu sprzętu hydraulicznego, przy jednoczesnych medycznych czynnościach ratunkowych prowadzonych przez ZRM (podawanie leków przeciwbólowych). Na miejsce zdarzenia dojechał zastęp z OSP Nowy Staw. Kierowcy pojazdu również udzielono wsparcia psychicznego. Drugie ZRM przyjechało po kierowcę i zabrało go na badania do szpitala. Strażacy ewakuowali pasażera z pojazdu i przekazali go ZRM. Zastęp z OSP Nowy Staw skierowany został do zabezpieczenia lądowania LPR.

W międzyczasie okazało się, że tym samochodem podróżowała trzecia osoba. Mężczyzna był przytomny bez obrażeń i po zbadaniu prze ZRM nie został zabrany do szpitala. Również zastęp JRG Malbork skierowano do zabezpieczenia lądowania LPR.

W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Malbork, OSP Stogi i OSP Nowy Staw.

Kierowca na podwójnym gazie.

Funkcjonariusze, wstępnie ustalali, że 19 - letni mężczyzna, kierujący mercedesem, na łuku drogi wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W samochodzie oprócz kierowcy było jeszcze dwóch pasażerów w wieku 17 i 18 lat. Policjanci wykonali badanie stanu trzeźwości kierowcy, które wykazało, że 19 - latek miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi wykonali oględziny, rozpytali świadków, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Mundurowi prawie 3 godziny kierowali ruchem, który w miejscu zdarzenia był zablokowany.

Funkcjonariusze zatrzymali 19 - latkowi prawo jazdy, a mercedesa odholowano na policyjny parking. Kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Stan jego 17 - letniego pasażera wymagał przetransportowania go na oddział specjalistyczny śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Teraz śledczy, na podstawie zebranych śladów, szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.


 

Informacji udzielił kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: OSP Stogi, JRG Malbork


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Wujek
Wujek 02.03.2020, 12:18
Gówniarz rozwalił ojcu furę na którą ojciec pracował całe życie !