Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dlaczego poszukiwany nastolatek chciał popełnić samobójstwo?

Dlaczego poszukiwany nastolatek chciał popełnić samobójstwo? fot. pixabay
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie w czwartek otrzymali informację o nastolatku, który chce popełnić samobójstwo. Policjanci wspólnie ze strażakami natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze. Po ponad dwugodzinnych poszukiwaniach mundurowi odnaleźli 16 - latka, któremu niezwłocznie udzielili pomocy i przewieźli do miejscowego szpitala.

W czwartek, 27 lutego br. po godzinie 14 do policjantów z Tczewa dotarła informacja o zaginięciu 16 - latka. Mundurowi ustalili, że nastolatek pożegnał się ze swoimi rówieśnikami i opuścił szkołę. Otrzymane zgłoszenie zostało potraktowane priorytetowo. Stróże prawa natychmiast rozpoczęli poszukiwania 16 - latka, z którym nie było kontaktu. W komendzie został ogłoszony alarm, a do działań zaangażowano tczewskich policjantów, funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie. Sytuacja była bardzo poważna, bo od prawidłowo prowadzonych działań zależało ludzkie życie. Funkcjonariusze przeszukiwali wytypowane miejsca, w których mógł przebywać zaginiony nastolatek, kontaktowali się z rodziną i znajomymi, po to aby zebrać jak najwięcej informacji, które mogłyby pomóc w jego odnalezieniu.

Po ponad dwóch godzinach od zgłoszenia policjanci na jednej z ulic w Tczewie odnaleźli zaginionego 16 - latka. Policjanci widząc dziwne zachowanie nastolatka, natychmiast podjęli decyzję o przetransportowaniu go do miejscowego szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom służb ratowniczych – policji, straży pożarnej i ratowników medycznych, życie 16 - latka zostało uratowane.

Apel policji do młodzieży.

Jeżeli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc. Powiadom kogoś dorosłego o swoich spostrzeżeniach. To może być rodzic, nauczyciel, wychowawca lub psycholog. Jeśli czyjeś życie jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. W razie potrzeby szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak Wydział Interwencji Kryzysowej lub można zadzwonić na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

 

 

Informacja: KPP Tczew

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.