Wydanie nr 148/2022, Sobota 28.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy kierowcom podczas jazdy brakuje wyobraźni czy cierpią na głupotę?

Czy kierowcom podczas jazdy brakuje wyobraźni czy cierpią na głupotę? fot. Widz TvMalbork.pl
Polscy kierowcy jacy są, każdy widzi. Na ten temat moglibyśmy rozwodzić się przez wiele godzin i każdy miałby coś do powiedzenia. Kierowcy jadący na czerwonym, przekraczający dopuszczalną prędkość, zajeżdżający drogę innym uczestnikom ruchu czy wyprzedzający w niedozwolonych miejscach są niestety częstym widokiem w krajobrazie polskich dróg. Mimo prowadzonych policyjnych działań prowadzących do wyeliminowania takich zachowań wśród kierowców i mimo zmniejszającej się liczby drogowych wypadków, liczba ginących osób na drogach wciąż jest zatrważająca.

Słysząc o wypadku drogowym, często zastanawiamy się, dlaczego do niego w ogóle doszło? Kto zawinił? Gdzie tkwi przyczyna tego zdarzenia? Przyczyn takich zdarzeń jest wiele i nie zawsze jest nią czynnik ludzki, choć niestety w większości przypadków zdarzeń drogowych tak właśnie jest.

Wywołane do tablicy skrzyżowanie ulic Aleja Rodła i 17 Marca w Malborku jest chyba najbardziej niebezpieczne w naszym mieście. O niebezpiecznych sytuacjach w tym miejscu piszemy dla niektórych już do znudzenia. Zastanawiamy się, czy naszym kierowcom rzeczywiście brakuje wyobraźni, czy świadomie jadą na czerwonym dla poczucia większej adrenaliny? Czy zdają sobie sprawę, że jedna źle podjęta decyzja może być skutkiem czyjejś życiowej tragedii? Życie to nie gra, nie będzie drugiego. Ludzie, ogarnijcie się! Bo kiedyś przyjdzie taki moment, że będzie już za późno.

Film otrzymaliśmy od naszego widza. Nagrany kamerką samochodową w sobotę, 22 lutego br. o godzinie 14.

 

Nagranie pokazujemy ku przestrodze dla innych kierowców. Uważajcie na siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Bezmyślność i brawura niektórych kierowców jest porażająca. Naprawdę wystarczy tylko moment, by czyjeś światełko zgasło już na zawsze... Pomyślcie o tym.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyżak
Krzyżak 25.02.2020, 09:31
A fachowiec z kamerą nie wie , że 62.97 km/h w terenie zabudowanym to też wykroczenie????!!!! Niech każdy pilnuje siebie ! Wtedy będzie normalnie ! Ot co
...
kolo
kolo 25.02.2020, 08:27
Faktycznie przejechał na czerwonym. Trzeba jednak zwrócić uwagę że zrobił to jednak nie świadomie potwierdza to fakt że jego prędkość była mniejsza od nagrywającego bo ten zbliżał się do nagranego i widać że kierowca nagranego auta nacisnął na hamulec jednak zorientował się że jest za późno i zatrzymał się zaraz w miejscu do tego bezpiecznym czyli przed przejściem dla pieszych. Takie zachowanie jest jednak naganne i powinno się ukarać kierowcę jednak nie róbmy z niego pirata drogowego. A jeśli chodzi o nagrywającego to fajnie gdyby przed wysłaniem nagrania przeanalizował najpierw swoje nagranie. Nagrywający również popełnił wykroczenie - przekroczenie prędkości o 12km/h jest to zagrożenie karą od 50 do 100ł i 2 ptk.
mir
mir 25.02.2020, 08:12
a kierowca z kamerki też mandacik - przeszło 60 km/h
aDAM
aDAM 24.02.2020, 20:38
hamowanie było :)
jarek
jarek 24.02.2020, 17:11
Wysłać filmik i gość będzie ukarany..
http://stopdrogowymw…