Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tylko refleks kierowcy Audi uchronił przed tragedią.

Jazda samochodem bardzo często wymaga od kierowcy podejmowania szybkich i zdecydowanych decyzji, związanych niejednokrotnie z dobrym refleksem. Każdy kierowca musi zdawać sobie sprawę, że na drodze może wydarzyć się dosłownie wszystko i często dane sytuacje dzieją się naprawdę szybko. Dosłownie ułamki sekund mogą zadecydować o tym, czy dojdzie do tragedii.

O niebezpiecznych sytuacjach na skrzyżowaniu ulic Aleja Rodła i 17 Marca w Malborku piszemy co jakiś czas. Ktoś mógłby nas posądzić, że negujemy umiejętność jazdy i znajomość kodeksu drogowego tutejszych kierowców. Jednak trudno nie odnieść wrażenia, że niektórym kierowcom wydaje się, że są ponad prawem i mogą dosłownie wszystko bez względu na konsekwencje. Pamiętajmy przy tym jedną zasadniczą prawdę – życie mamy tylko jedno i nie mamy możliwości włączenia guzika z napisem „zacznij od nowa”.

Napisał ostatnio do nas jeden z mieszkańców Malborka, że właśnie na tym skrzyżowaniu o mały włos nie doszłoby do tragedii. W sobotnie popołudnie, 8 lutego br. mężczyzna jadąc samochodem marki Audi A4, wjechał na zielonym świetle z ulicy 17 Marca na skrzyżowanie i chciał jechać dalej prosto. Jednak od strony mostu zajechał mu drogę inny pojazd, który – jak można przyjrzeć się nagraniu z kamery – wjechał na czerwonym. Tylko refleks kierowcy Audi uchronił jego samego i jego 3 – miesięczne dziecko od tragedii.

Nagranie pokazujemy ku przestrodze dla innych kierowców. Uważajcie na siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Bezmyślność i brawura niektórych kierowców jest porażająca. Naprawdę wystarczy tylko moment, by czyjeś światełko zgasło już na zawsze... Pomyślcie o tym.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gregor
Gregor 13.02.2020, 07:57
Przejście od Pizzeri w stronę Poczty Gd.
Gregor
Gregor 13.02.2020, 07:54
Ale na równoległym przejściu dla pieszych zapala się zielone
Gregor
Gregor 12.02.2020, 12:49
To skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne! Barierki ograniczają widoczność! Zróbcie coś z tym włodarze miasta !!!!! To samo przy skręcie w lewo z Rodła do Mc Donalda, zielone światło równocześnie dla aut i pieszych !!! Ciężko zamontować pomarańczowy sygnalizator " uwaga piesi " !?
expert
expert 13.02.2020, 04:19 (odpowiedź do Gregor )
Tam jest zielona strzałka w lewo, czyli w żadnym wypadku nie może się jednocześnie palić zielone dla pieszych, jeśli tak jest to sygnalizacja może być uszkodzona.
pieszy
pieszy 12.02.2020, 12:33
do redakcji: dzisiaj 12-02-20r. około 11:07 tuż przed rondem lotników Polskich w kierunku piasków tir musiał ostro hamować ponieważ czarna osobówka nagle zaczeła zmieniać pas ruchu. zapewne wasza kamera to zarejestrowała.
Tomasz
Tomasz 12.02.2020, 11:20
Takie sytuacje zdarzają się nagminnie na naszych skrzyżowaniach, powinniście takie nagrania przekazywać na policję celem ukarania wysokimi mandatami takich kierowców