Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Opel z mocno przekręconym licznikiem. Tym razem w Nowym Stawie.

Opel z mocno przekręconym licznikiem. Tym razem w Nowym Stawie. fot. pixabay
We wtorek policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali do kontroli opla. Podczas sprawdzenia okazało się, że kierujący 41 - latek nie posiadał prawa jazdy, natomiast posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto funkcjonariusze ujawnili różnicę we wskazaniu drogomierza zatrzymanego auta. Licznik opla był cofnięty o prawie 77 tys. kilometrów. Za złamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a za przestępstwo zmiany wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru nawet do 5 lat więzienia.

We wtorek, 4 lutego br. po godzinie 17 w Nowym Stawie policjanci zatrzymali do kontroli 41 - letniego mężczyznę kierującego oplem. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Kiedy mundurowi sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach okazało się, że 41 - latek nigdy nie posiadał takich uprawnień, natomiast posiadał czynny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów.

W związku z wejściem od 1 stycznia 2020 roku nowych przepisów dotyczących drogomierzy w pojazdach, funkcjonariusze sprawdzili również wskazania licznika w kontrolowanym oplu. Policjanci ujawnili, że jego wskazania różnią się od stanu odnotowanego przez diagnostę podczas ostatniego badania technicznego pojazdu. Licznik był cofnięty o prawie 77 tys. kilometrów. Mundurowi na miejscu wykonali oględziny, zrobili zdjęcia, zabezpieczyli ślady, przesłuchali kierującego i sporządzili dokumentację służbową. Auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Teraz śledczy wyjaśniają, jak doszło do rozbieżności pomiaru drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Znowelizowane przepisy kodeksu karnego (art.306a) stanowią, że jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.Kierowca odpowie również za złamanie zakazu sądowego i kierowanie pojazdem bez uprawnień.

 


Informacja: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kręcony ale zadbany
Kręcony ale zadbany 08.02.2020, 14:15
70 tys to mocno niech się za sprzedających masowo aut z zagranicy wezmą tam to są walki każdy jeden który stoi na placu posiada 300 bez względu na wiek czy to 15 letni czy 5 letni a km na budziku te same
Leszek
Leszek 10.02.2020, 22:11 (odpowiedź do Kręcony ale zadbany)
Wystarczy jakby połączyli informacje z baz danych wielu krajów, później by samo wyszło że taki samochód kręcony mniej warty