Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policja ostrzega przed oszustami. Fałszywe pracownice MOPS – u za kradzież mogą posiedzieć nawet 5 lat.

Policja ostrzega przed oszustami. Fałszywe pracownice MOPS – u za kradzież mogą posiedzieć nawet 5 lat. fot. KPP Tczew
Tczewscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które podejrzewali o kradzież portfela. Funkcjonariusze ustalili, że dwie sprawczynie podszywając się za pracowników MOPS-u ukradły z jednego z mieszkań portfel z pieniędzmi. W wyniku tego przestępstwa powstały straty w wysokości ponad 2,5 tys. złotych. Zatrzymane 24 i 47 - latka trafiły do policyjnego aresztu i usłyszały już zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę, 15 stycznia br. po godzinie 13 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której miało dojść kilka godzin wcześniej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że najprawdopodobniej dwie obywatelki narodowości romskiej, podszywając się za pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, weszły do mieszkania pokrzywdzonych. Sprawczynie wykorzystały nieuwagę domowników i ukradły portfel z pieniędzmi. Mundurowi przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i ustalili, że powstały straty na ponad 2,5 tys. złotych.

Kryminalni zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem mają dwie mieszkanki Gdańska. W związku z tymi ustaleniami stróże prawa zatrzymali 24 i 47 - latkę, które trafiły do tczewskiej komendy. Śledczy przedstawili już kobietom zarzuty dotyczące kradzieży, do której się przyznały. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o ostrożność.

Policjanci ostrzegają przed oszustami, informując jednocześnie, że pracowników socjalnych z ośrodków pomocy społecznej łatwo zweryfikować, ponieważ mają przy sobie legitymację służbową ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem, stanowiskiem służbowym, numerem legitymacji, pieczęcią i podpisem osoby wystawiającej ten dokument. Pracownicy socjalni mają obowiązek okazać legitymację, jeśli zostaną o to poproszeni. Ponadto w każdej gminie (mieście) jest ośrodek pomocy społecznej, w którym można sprawdzić, czy osoba podająca się za pracownika socjalnego to faktycznie pracownik tej jednostki.

 

Informacja i zdjęcie: KPP Tczew

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zygmunt
Zygmunt 03.02.2020, 12:27
..................................tylko porządne gumowanie w zamkniętym pomieszczeniu czyni cuda. ! Sprawdziłem w ZOMO.