Wydanie nr 218/2020, Środa 5.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Flota malborskiej policji powiększyła się o dwa radiowozy.

Flota malborskiej policji powiększyła się o dwa radiowozy. fot. KPP Malbork
W środę przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której symbolicznie został oddany do użytku budynek komendy po zakończonych pracach termomodernizacyjnych oraz przekazano do służby dwa nowe radiowozy. W uroczystości uczestniczyli Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, insp. Ewa Pachura i insp. Robert Sudenis, a także zaproszeni goście.

W środę, 29 stycznia br. o godzinie 13.30 przed budynkiem malborskiej komendy odbyło się uroczyste przekazanie 2 nowych radiowozów. W uroczystej zbiórce udział wzięli Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, insp. Ewa Pachura i insp. Robert Sudenis, policjanci i pracownicy malborskiej komendy oraz przedstawiciele samorządów i zaprzyjaźnionych instytucji.

Kolejne samochody zasiliły malborską flotę.

Oznakowany samochód policyjny marki Hyundai i30 przeznaczony został dla policjantów z wydziału ruchu drogowego, a nieoznakowany, tej samej marki, do użytku dla służb wspomagających. Zakup tych nowoczesnych samochodów został sfinansowany z budżetu Komendy Głównej Policji. Wartość inwestycji wyniosła około 150 tys. złotych. Nowe samochody zostały poświęcone przez policyjnego kapelana Ks. Dziekana Arkadiusza Śnigier.

Remont komendy w Malborku pochłonął ponad 3 mln złotych.

Uroczystość przekazania pojazdów służbowych była połączona z symbolicznym oddaniem budynku Komendy Powiatowej Policji do użytku po zakończonych pracach termomodernizacyjnych. Prace wykonywane były na przestrzeni całego ubiegłego roku. Na ten cel pozyskano środki w wysokości 3 mln 389 tys.. W ramach planowanych prac wykonano docieplenie budynku wraz z nową elewacją, wymianę okien oraz drzwi wejściowych do budynku, wymianę instalacji grzewczej, elektrycznej i oświetlenia, modernizację węzła ciepłowniczego, izolację fundamentów, remont schodów oraz zamontowano platformę „windę” dla osób niepełnosprawnych. Środki przekazane przez samorządy powiatu malborskiego w łącznej kwocie 64 tys. złotych wykorzystano na zakup materiałów do konserwacji i remontu obiektów oraz sprzętu kwaterunkowego. Z tych pieniędzy wyremontowano pięć łazienek oraz wykonano montaż nowych drzwi do pomieszczeń służbowych. 

Szef malborskiego garnizonu, insp. Michał Zapolski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mógł zostać wykonany tak wielki zakres prac. Na zakończenie uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, insp. Robert Sudenis przekazał do użytku dla malborskich mundurowych nowe urządzenie do pomiaru trzeźwości.

Po zakończeniu zbiórki Komendant insp. Michał Zapolski zaprosił wszystkich gości do zwiedzenia „nowego” budynku komendy.

 

Informacja i zdjęcia: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
LJ
LJ 03.02.2020, 17:00
I tym sposobem operacyjny samochód zostaje spalony. Nie można było zamazać tablic?
Wnuczek
Wnuczek 03.02.2020, 12:30
………………………a ja mojej babce kupiłem aparat cyfrowy i tym aparatem w maju będzie musiała zrobić zdjęcie swojej karty wyborczej z zaznaczonym kandydatem na urząd Prezydenta RP. Jak zobaczę na zdjęciu, że swój głos oddała na Dudę lub innego pisowca to tego samego dnia spakuje ten jej cały majdan do reklamówek i wywiozę ją do schroniska dla bezdomnych ! Koniec pobłażania dla rządów PIS !
Andrzej
Andrzej 03.02.2020, 15:31 (odpowiedź do Wnuczek)
Chłopcze idź się leczyć.