Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierowcy golfa za cofnięcie licznika grozi nawet 5 lat więzienia.

Kierowcy golfa za cofnięcie licznika grozi nawet 5 lat więzienia. fot. pixabay
W poniedziałkowy wieczór malborska drogówka zatrzymała do kontroli golfa, którego wskazania drogomierza różniły się o ponad 50 tys. km od stanu odnotowanego przez diagnostę podczas ostatniego badania technicznego pojazdu. Teraz policjanci wyjaśniają, jak doszło do rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny. Za przestępstwo zmiany wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W poniedziałek, 20 stycznia br. około godziny 19.30 policjanci ruchu drogowego z malborskiej komendy na Alei Rodła w Malborku zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem golfem. W związku z wejściem od 1 stycznia 2020 roku nowych przepisów dotyczących drogomierzy w pojazdach, mundurowi podczas kontroli drogowych dokonują również sprawdzeń bieżących wskazań przejechanych kilometrów w samochodach, bądź motogodzin w przypadku ciągników czy innych pojazdów wolnobieżnych. Podczas sprawdzania kontrolowanego golfa w policyjnych systemach okazało się, że wskazania jego licznika są zaniżone o 53 tys. km w stosunku do tych, które widnieją w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Funkcjonariusze zabezpieczyli kontrolowany pojazd, przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację fotograficzną. Teraz śledczy będą szczegółowo wyjaśniać, kto jest odpowiedzialny za „kręcenie licznika”.

Należy pamiętać, że takiej samej karze podlega zarówno osoba, która cofa licznik pojazdu, jak i ta, która taką korektę zleca. Zgodnie z nowymi przepisami zmiana wskazań drogomierza jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Informacja: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Pan
Pan 23.01.2020, 18:18
Cofnąć o 50 tysi jak dla mnie diagnosta się walną jak cofają to minimum 300 tys. I tak każde auto ma 280 tys choć ma 20 lat
Kierowca Golfa
Kierowca Golfa 22.01.2020, 14:49
.............................sam już nie wiem czy to pająk czy jakaś menda po jądrach mi się szwęda ?