Wydanie nr 137/2021, Poniedziałek 17.05.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przekop Mierzei Wiślanej. Pierwszy statek przepłynie tutaj w 2022 roku, zobacz harmonogram.

Prace przygotowawcze związane z pierwszym etapem budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną nadal trwają. W chwili obecnej formowane jest zaplecze budowy, w tym obiektów biurowych i socjalnych. Etap pierwszy ma zakończyć się w 2022 roku.

Zgodnie z założeniami, w pierwszym etapie inwestycji ma zostać wybudowany port osłonowy od strony Zatoki Gdańskiej, a także kanał żeglugowy ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego. Powstanie również nowy układ drogowy z ruchomymi stalowymi mostami o pionowej osi obrotu, które umożliwiać będą przejazd nad kanałem przed i za śluzą. Wybudowana zostanie sztuczna wyspa zlokalizowana na Zalewie Wiślanym.

Pierwsze powstanie nabrzeże.

Inwestor i wykonawca budowy zatwierdzili harmonogram przekopu Mierzei Wiślanej. W pierwszej kolejności przygotowane zostanie tymczasowe nabrzeże, ponieważ materiały przeznaczone do budowy będą docierały transportem wodnym.

- „Powstanie ono od strony Zatoki Gdańskiej i umożliwi dostawy na budowę transportem wodnym, do czego zostaliśmy zobowiązani” - mówił w Radiu Gdańsk dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, kpt. ż.w. Wiesław Piotrzkowski.

Milowe kroki.

W rozmowie w Radiu Gdańsk Dyrektor UM podkreślał, że zatwierdzony harmonogram określa tzw. kroki milowe w realizacji śluzy z dwoma obrotowymi mostami w miejscowości Nowy Świat. Już na przełomie stycznia i lutego br. na terenie budowy mają pojawić się kafary, czyli maszyny budowlane, które tam rozpoczną montaż ścianki szczelinowej.

Polsko – belgijskie konsorcjum spółki NDI i Besix ma 32 miesiące na realizację tej inwestycji, która opiewa na kwotę prawie 922 mln zł.

 

Kąty Rybackie plaża na żywo. Kamera skierowana w kierunku Przekopu Mierzei Wiślanej.

Kąty Rybackie plaża na żywo. Kamera skierowana w kierunku Przekopu Mierzei Wiślanej.
Zobacz na żywo: http://www.zulawyimierzeja24.pl/kamery/69,katy-rybackie-plaza-na-zywo-kamera-skierowana-w-ki

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.