Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Coś się ruszyło na modernizowanej linii kolejowej 207 Malbork – Kwidzyn.

Umowa na modernizację linii kolejowej nr 207 Gardeja – Malbork została podpisana w maju 2017 roku. Wówczas mówiono, że realizacja projektu zakończy się jesienią 2019 roku. Jednak w I połowie 2019 roku nastąpiło spowolnienie prac na tym odcinku, które było zapowiedzią, że inwestycja ta na pewno nie zostanie ukończona zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Przypomnijmy: Musiało minąć kilka miesięcy, byśmy mogli poznać nową datę oddania do użytku tej linii. Pod koniec października 2019 roku otrzymaliśmy informację od rzecznika PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., że „planowany jest termin przywrócenia ruchu pociągów na odcinku Malbork – Kwidzyn w II połowie 2020 roku”.

Kierowcy, którzy przejeżdżają przez przejazd kolejowy w Nowej Wsi Malborskiej już od dawna nie zauważyli w tym miejscu żadnych prac kolejarzy. Jakiegoż musieli doznać szoku, gdy we wtorek, 7 stycznia br. przed godz. 8 przejechał torami pojazd, który w niczym nie przypominał pociągu. Ma za to związek z prowadzonymi pracami porządkowymi wzdłuż torów kolejowych. Jednak pierwsi pasażerowie w tym roku przejechali się modernizowaną trasą 207 ;-)

Szczegóły w materiale wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Boddoxx
Boddoxx 06.03.2020, 12:49
Z Gardei do Grudziądza pociąg dalej będzie się ledwie toczyć. Nie można było zmodernizować całej trasy, a tylko po kwałku? Ludzi nie interesuje, że cała trasa obejmuje dwa województwa. Chyba można się, do licha, dogadać?
ser
ser 09.01.2020, 07:03
Jeszcze kilka lat i będzie koniec
Alicja FB
Alicja FB 08.01.2020, 18:07
Materiał w prezentowanym filmiku jest zupełnie nie na temat. Pewnie nostalgia się odezwała w autorze. Remont torowiska trwa o wiele za długo, terminy są przekładane z roku na rok. Tak się dzieje kiedy przetarg wygrywa ktoś kto się sam do pracy nie zabiera tylko zatrudnia podwykonawców. Kasa skonsumowana, podwykonawcy się napracowali,zapłaty brak. Przestój na budowie i kolejny termin. Żałosne biznesy!