Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Edukacja Prawna w I LO w Malborku

Edukacja Prawna w I LO w Malborku fot. https://www.powiat.malbork.pl
I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Malborku to szkoła, która kształci kreatywnych, zaangażowanych, otwartych i ciekawych świata młodych ludzi. Przygotowując do podjęcia między innymi takich kierunków studiów, jak prawo, administracja, zarządzanie, stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, resocjalizacja, politologia, czy historia, oferuje swoim uczniom elementarną wiedzę o istocie prawa. Tym samym uczniowie szkoły zyskują świadomość prawną, czyli umiejętność poruszania się w ramach rzeczywistości demokratycznego państwa prawnego. Poznając zasady funkcjonowania różnych instytucji młodzież zdobywa fundamentalną wiedzę na temat prawnych uwarunkowań życia, aby świadomie korzystać z przysługującej jej zdolności do czynności prawnych.

Jeszcze przed rozpoczęciem 6. Pomorskiego Tygodnia Edukacji Prawnej Dyrekcja I LO w Malborku, przedstawiciel Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w spotkaniu z mediatorami, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Gdańskiego oraz sędziami Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Malborku. Tematem spotkania były „Mediacje rówieśnicze jako instrument przeciwdziałania agresji i rozwiązywania konfliktów w szkołach.” W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia oraz Tygodnia Mediacji I Liceum Ogólnokształcące w Malborku odwiedziła Pani adwokat Joanna Wojniło, która przeprowadziła w szkole trzy spotkania z młodzieżą z ramienia Fundacji ibuk.org.pl prowadzącej punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu malborskiego. 12 listopada 2019 r. uczniowie klasy 2 B w ramach edukacji prawnej już po raz kolejny mieli okazję porozmawiać z sędzią, zadać nurtujące pytanie, usiąść za stołem sędziowskim w budynku Sądu Rejonowego w Malborku. Stojąc przed trudną decyzją wyboru zawodu, być może po wizycie w sądzie utwierdzą się w przekonaniu, że chcą w przyszłości być prawnikami.

Info i foto: https://www.powiat.malbork.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.