Wydanie nr 207/2021, Poniedziałek 26.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anna, Mirosława, Grażyna, Krystiana, Bartłomieja, Hanna, Sancja, Joachim
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwa dni pełne emocji, czyli Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne 2019.

Dwa dni pełne emocji, czyli Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne 2019. fot. redakcja
Od piątku 25 października do soboty (26 października br.) mieszkańcy miasta mieli okazje podziwiać wspaniałych artystów malborskiej i nie tylko sceny teatralnej. Do Malborka powróciło wydarzenie pt. "Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne".

Wydarzenie zainaugurowano w piątek o godzinie 18.00 w klubie garnizonowym 22.BLT w Malborku. Na początek mogliśmy obejrzeć 2 spektakle. Pierwszy z nich zabawny, zaskakujący i jak zwykle pełen niesamowitej energii. To oczywiście Grupa Teatralna Dwa Słowa z Malborka pod przewodnictwem, Violetty Jankowiak, która przywróciła MOST do Malborka - jak sam zauważył Burmistrz Miasta w sobotnich podziękowaniach. Następnie na koniec piątkowego spotkania w bardzo poważny i ważny temat samotności, emocji, bliskości, o problemach w nawiązywaniu znajomości wprowadziła nas grupa "Nie-pokorny Teatr po godzinach" z Gdańska. O ich sztuce "Złe towarzystwo" nie da się łatwo zapomnieć.

W sobotę publiczność przeniosła się na scenę (dosłownie), gdzie i tym razem poziom był wysoki, a to za sprawą naszych malborskich artystów. Dwa monodramy Moniki Dulskiej interpretacja "Wilka z Wallstreet" i "Diabelska Symfonia" Weroniki Kosior, która bez wątpienia zasługuje na pełen podziw. Była ona autorką swojego monodramu od początku do końca. Przemyślana, mocna gra aktorska z bardzo mądrym przesłaniem. Na koniec spektakl młodzieży z grypy 'No i Dobra" opowiedzieli o tym, że warto być sobą i nie gonić za ogółem w spektaklu "Hodowla masowa".  Po godzinie 18.00 tego samego dnia w malborskim Karwanie wręczono nagrody dla artystów. Jury, które od początku śledziło zmagania aktorów w składzie: Zbigniew Mikołajczyk oraz Marek Sadowski. Przyznali oni nagrody w następujących kategoriach:

Za Spektakl:
I nagroda dla teatru Nie-pokorny Teatr "Po godzinach"
II nagroda dla teatru "No i Dobra"

Za reżyserię:
Dla Małgorzaty Oracz z teatru Nie-pokorny Teatr "Po godzinach"

Za osobowość aktorską:
I nagroda dla Weroniki Kosior ("Dwa słowa" MCKiE)
II nagroda dla Moniki Dulskiej ("Dwa słowa" MCKiE)

Emocje tego dnia nie malały, po wręczeniu nagród wystąpił Marek Dyjak ze swoimi utworami.

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.