Wydanie nr 294/2021, Czwartek 21.10.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uczniowie CEZ uczą się na najnowszych obrabiarkach CNC firmy HAAS.

To ogromny krok w rozwoju szkolnictwa zawodowego w powiecie malborskim. W Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku otworzono Centrum Edukacji Technicznej firmy Haas, będącej wiodącym producentem obrabiarek sterowanych CNC do obróbki skrawaniem. Dzięki stworzeniu nowej pracowni także kadra nauczycielska CEZ będzie stale podnosiła wiedzę w zakresie technologii, programowania i obsługi obrabiarek. Celem współpracy jest też budowanie kolejnych płaszczyzn współdziałania placówki z zakładami przemysłowymi.

Stworzenie Centrum Edukacji Technicznej Haas jest możliwe dzięki zrealizowanej w ubiegłym roku przez samorząd powiatowy inwestycji edukacyjnej, polegającej na budowie nowoczesnej pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie. Na potrzeby Centrum Edukacji Zawodowej zakupiono dwie obrabiarki CNC firmy Haas, które teraz będą służyły nie tylko do celów edukacyjnych, ale też szkoleniowych.

Zobacz więcej w materiale wideo.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.