Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Poślizg przy remoncie DW515 Malbork-Grzymały.

  • Wydanie nr 219/2022
  • 28 sierpnia 2019, 13:34
  • redakcja
  • Wiadomości
  • 3 komentarze
Remont drogi wojewódzkiej 515 na odcinku Malbork – Grzymały przeszedł do kolejnego etapu. W miarę swobodnie można poruszać się już na sporym odcinku ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi w Nowej Wsi Malborskiej, a kierowcy od jakiegoś czasu po jednej stronie drogi jeżdżą po nowym asfalcie. Wydawałoby się, że wrześniowy termin oddania drogi do użytku jest realny, jednak, jak to w życiu bywa, pojawiły się pewne przeszkody.

W związku z informacjami, jakie do nas dotarły, że remont DW515 może się przedłużyć o kolejne tygodnie, zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku o wyjaśnienie tej niepokojącej sprawy.

W odpowiedzi Anna Mątewska, zastępca Dyrektora ds. Inwestycji ZDW napisała, że w chwili obecnej uzgadniane jest i procedowane całkowite wyłączenie z ruchu około 600 m DW515. Ma to związek z koniecznością wykonania na tym odcinku drogi wzmocnienia w technologii palowania. Odcinek ten znajduje się poza obszarem zabudowania (km od 4+580 do 4+860) i ze względów technologicznych i organizacyjnych zamknięty będzie na długości około 600 m.

Objazdem kierowcy pojadą już we wrześniu.

Na czas wykonania powyższych robót planowany jest lokalny objazd dla pojazdów do 3,5 t i autobusów – wybudowaną drogą tymczasową. Wyznaczony objazd będzie równoległy do drogi wojewódzkiej i będzie na nim funkcjonował ruch wahadłowy. Trwa procedura uzgodnień w tym zakresie. Zmiana organizacji ruchu i rozpoczęcie wykonywania robót dodatkowych (wzmocnienie) planowane jest na przełomie września i października. Czas, jaki jest potrzebny na wykonanie robot dodatkowych to około 6 miesięcy. Istnieje ryzyko, że cześć robót ze względów technologicznych będzie musiała zostać wykonana na wiosnę 2020 roku” - informuje Anna Mątewska.

Według zapewnień ZDW, główne prace drogowe na pozostałym zakresie tej inwestycji będą zakończone do końca tego roku. Wykonawca musi skalkulować czas niezbędny do wykonania dodatkowych robót i wystąpić z wnioskiem o wydłużenie terminu realizacji do ZDW w Gdańsku.

Anna Mątewska podkreśla również, że powyższe informacje w chwili obecnej nadal są uzgadnianie i mogą ulec zmianie. Dotyczą wyłącznie odcinka, na którym będą wykonywane roboty palowe i w tym miejscu potencjalnie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Szczegółowe informacje w tej sprawie uzyskać będziemy mogli dopiero w połowie września.

redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mieszkaniec
mieszkaniec 01.09.2019, 12:24
bywają takie dni gdzie tylko hula wiatr
EMeryt
EMeryt 28.08.2019, 14:28
Coraz większy smród wokół przebudowy tej drogi. !
Przyszły inż budowy dróg imostów
Przyszły inż budowy dróg imostów 28.08.2019, 14:26
.........................dlaczego projektant nie przewidział potrzeby palowania w trakcie projektowania ? W przygotowaniu projektu, jego zatwierdzaniu i oceny bierze udział grupa ludzi z odpowiednim przygotowaniem fachowym i za niezłą kasę. Kto tym baranom dał uprawnienie. ? Sprawa wymaga przeprowadzenia wnikliwej kontroli i to firmy zewnętrznej spoza układów ! pozdrawiam