Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W przyszłym tygodniu pojedziemy nowym asfaltem przez Nową Wieś Malborską.

  • Wydanie nr 219/2022
  • 5 lipca 2019, 15:08
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 3 komentarze
Kierowcy, którzy chociaż raz w ostatnim czasie jechali drogą wojewódzką 515 na remontowanym odcinku Malbork – Grzymały wiedzą, że trzeba uzbroić się w anielską cierpliwość. Szczególnie dotyczy to fragmentu drogi przez Nową Wieś Malborską. Niejednemu już, stojąc w długim sznurze aut w oczekiwaniu na zielone światło na zastępczej sygnalizacji, cisnęły się na usta słowa, których niestety nie możemy opublikować. Wielu też zastanawia się, czy rzeczywiście drogowcom uda się oddać ten odcinek w terminie.

Do naszej redakcji napłynęło wiele maili w tej sprawie. Wielu mieszkańców dojeżdża tą drogą dwa razy, a czasami nawet kilka razy dziennie. Stopień irytacji w przypadku wielu z nich może osiągać w niektórych momentach apogeum. Jeden z nich napisał, że „nic się tam nie dzieje, nie widać pracowników, sprzętu. Sporadycznie widać garstkę ludzi, którzy robią coś przy chodniku”.

Zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji.

W odpowiedzi Renata Sykut z Wydziału Realizacji Inwestycji napisała, że „prace przy przebudowie drogi wojewódzkiej DW515 na odcinku od granicy m. Malbork do m. Grzymała trwają nieprzerwanie od pierwszego dnia wejścia Wykonawcy na plac budowy z wyłączeniem dni świątecznych i niektórych dni wolnych od pracy. Prace różnych branż: drogowej, elektrycznej, sanitarnej i teletechnicznej są prowadzone jednocześnie w wielu miejscach na odcinku 6 kilometrów przebudowywanej drogi. Efektem tych prac jest między innymi wykonanie do tej pory nawierzchni bitumicznej w dwóch warstwach (bez ostatniej) na połowie przebudowywanego odcinka na których odbywa się ruch w obu kierunkach - od strony Grzymały. Również efektem tych prac na początkowym odcinku od strony Malborka jest wykonanie budowy kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej - co jest warunkiem realizacji kolejnych prac związanych z przebudową drogi i przejściem na drugie połówki jezdni”.

Najtrudniejszy odcinek jest w Nowej Wsi Malborskiej.

Jak wskazuje Renata Sykut, najtrudniejszym odcinkiem przebudowywanej drogi jest odcinek w Nowej Wsi Malborskiej ze względu na złożoność zadania.

Generalny Wykonawca na wspominanym odcinku musiał skorelować swoje roboty z pracami prowadzonymi przez inny zewnętrzny podmiot (wykonanie przyłączy wodociągowych do posesji). Te czynności determinowały możliwość zakończenia prac przy jednej połówce drogi i przejście na drugą stronę. Dodatkowo na w ramach prowadzonych robót konieczne było wejście w obcą działkę (przejazd PKP). Prace w obrębie torowiska musiały zostać poprzedzone szeregiem uzgodnień i dopiero po ich uprawomocnieniu Wykonawca mógł wykonać roboty. (Roboty w obrębie torowiska zostały wykonane w bieżącym tygodniu).

Obecnie prace przy przebudowie drogi postępują z planem, który na bieżąco jest aktualizowany ze względu na występowanie wielu okoliczności, których nie można było przewidzieć na wcześniejszych etapach w tym na etapie projektowania. Okoliczności te wymuszają wykonywanie robót dodatkowych, wprowadzanie zmian wcześniej zaprojektowanych technologii wykonania robót (m.in. zmiany wprowadzane na skutek interwencji mieszkańców przekazane przez gminę Malbork). Dzisiejszy zakres robót zwiększył się niż początkowo przewidywał to projekt budowlany”.

Informacja od Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Chcąc uspokoić mieszkańców ZDW w Gdańsku chciałby przekazać informację, iż w przyszłym tygodniu (28 tydzień roku) w obrębie Nowej Wsi, roboty zostaną przerzucone na drugie połówki jezdni i będą prowadzone prace przy rozbiórkach istniejącej drogi i wykonaniu nowych konstrukcji. Będą to zatem roboty, których nie da się nie zauważyć przejeżdżając przez teren budowy” - dodała Renata Sykut.

Kierowcy, jeszcze trochę musimy pocierpieć i przy okazji ponarzekać. Taka to już nasza polska cecha. Ale z drugiej strony – warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać, bo za kilkanaście tygodni będziemy śmigać po takim asfalcie, że wszyscy będą nam zazdrościć.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mis
Mis 06.07.2019, 20:50
A po za tym chyba ktoś nie zauważył ze jest wykonywany nowy wodociąg i kanalizacja deszczowa nie tylko droga
Drogowiec
Drogowiec 06.07.2019, 09:04
Pokaż jedną Rurę odsłoniętą chyba rury mieszkańców odprowadzające ścieki
Wściekła
Wściekła 06.07.2019, 01:41
Nie wiem czego mają inni nam zazdrościć? Zabranych nam działek? Ciekawe czy dostaniemy odszkodowania za to że sobie wzięli tyle pasów z pól i działek przydomowych. Kolejna sprawa czy ktoś interesował się jak wykopywane są rowy głęboko w obrębie Nowej WSI? Na 2,5m co za tym idzie zostaną odsłonięte rury doprowadzające wodę do gospodarstw co będzie jak przyjdzie zima? Będziemy się pocieszać że mamy super drogę a wodę to sobie będziemy w butelkach kupować bo zamarznie? Może TV Malbork zapyta o to wykonawców i zleceniodawców?