Wydanie nr 231/2022, Piątek 19.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Bolesław, Ludwik, Emilia, Sykstus, Juliusz, Jan, Sebald , Julian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

World Tour Malbork 2019

 World Tour Malbork 2019 fot. UM Malbork
Mimo bliskiego sąsiedztwa morza, Malbork powszechnie nie jest kojarzony ze sportami plażowymi. To jednak zmieni się już na początku sierpnia, kiedy to do 1 do 4 dnia miesiąca zostanie tam rozegrany Puchar Świata w siatkówce plażowej.

Będzie to jeden z dwóch turniejów tak wysokiej rangi odbywających się w tym roku w Polsce. Boisko do siatkówki plażowej zostanie przygotowane na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku. Jest to odważne połączenie i logistyczne wyzwanie, jednak charakter imprezy oraz monumentalność zamku może sprawić, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz wakacyjnych wydarzeń pomorza. Z ustawionych wokół boiska trybun kibice będą mogli podziwiać zagrania zawodników między innymi z Brazylii, Australii czy też Japonii. Polskę na tym turnieju reprezentować będzie olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro – Mariusz Prudel. Oprócz niego, widzowie swoich faworytów upatrywać będą mogli w najlepszych siatkarzach z krajowego podwórka. Impreza odbędzie się dzięki współpracy Urzędu Miasta Malborka, Starostwa Powiatowego w Malborku, Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego z organizacją Proskos, która jest głównym organizatorem turnieju World Tour Malbork 2019. Siatkarskie święto w Malborku potrwa 4 dni, a towarzyszyć mu będzie szereg atrakcji, wśród których nie zabraknie rozgrywek w gry planszowe, sesji yogi oraz crossfitu, czy też warsztatów siatkówki plażowej. Organizatorzy podkreślają, że przygotowują atrakcje dla każdego i już dzisiaj zapraszają na zawody, które odbędą się w jednej z najbardziej magicznych lokalizacji na świecie.

Informacja Prasowa Urzędu Miasta Malborka

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Siatkówka


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.