Wydanie nr 231/2022, Piątek 19.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Bolesław, Ludwik, Emilia, Sykstus, Juliusz, Jan, Sebald , Julian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Siatkarze z całego świata zagrają w Malborku. Turniej FIVB World Tour już w sierpniu.

Siatkarze z całego świata zagrają w Malborku. Turniej FIVB World Tour już w sierpniu. fot. pixabay.com
Powiat malborski będzie współorganizatorem zawodów siatkówki plażowej mężczyzn w ramach cyklu FIVB World Tour. Impreza odbędzie się w dniach 1-4 sierpnia na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku. Szczegóły przedsięwzięcia zostaną ujawnione 1 marca podczas podpisania umowy na realizację imprezy.
Władze powiatu malborskiego zgodziły się na partycypowanie w kosztach organizacji zawodów w piłce siatkowej w randze FIVB World Tour. Przy murach pokrzyżackiego zamku powstanie piaszczyste boisko, na którym rywalizować będą siatkarze z całego świata.
- Rozmowy na temat organizacji takiej imprezy w Malborku trwały od dłuższego czasu. Ostatecznie ustaliliśmy warunki naszego udziału w przedsięwzięciu i postanowiliśmy wnieść nasz wkład do tego wydarzenia - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - Będą to zawody o dużej randze sportowej, to idealna okazja i forma promocji powiatu malborskiego. Przyjadą do nas nie tylko czołowi siatkarze plażowi, ale i kibice, którzy będą mieli okazję oglądać tę widowiskową dyscyplinę sportową.
Współorganizatorami imprezy będą także miasto Malbork oraz samorząd województwa pomorskiego. Każdy z samorządów pokryje część kosztów organizacji zawodów. Starostwo Powiatowe w Malborku przeznaczy na ten cel z własnego budżetu 75 tysięcy złotych.
Decyzja w sprawie organizacji zawodów już zapadła, ale formalne podpisanie umowy z udziałem współorganizatorów dopiero nastąpi w gościnnych murach Muzeum Zamkowego w Malborku.
- Nie chcę na razie zdradzać za dużo szczegółów tego sportowego wydarzenia. Na to przyjdzie jeszcze czas. Jesteśmy umówieni na 1 marca na podpisanie umowy. Wtedy zostaną przekazane pełne informacje na temat imprezy - zapowiada starosta Mirosław Czapla.
Informacja Prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Siatkówka


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Julia
Julia 13.02.2019, 00:33
Świetnie, że takie inicjatywy powstają. Na pewno przyjdę z rodziną. Pozdrawiam