Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dramatyczne skutki burzy nad Malborkiem.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 21 czerwca 2019, 13:51
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 7 komentarzy
Dramatyczne skutki burzy nad Malborkiem. fot. Widz TvMalbork.pl
Po burzy, jaka przeszła w czwartek nad Malborkiem, straż pożarna przyjęła ponad 70 zgłoszeń od mieszkańców zalanych piwnic, garaży czy posesji. Najwięcej zgłoszeń było z dzielnicy Piaski i Śródmieście.

Burza, jaka miała miejsce w czwartkowe popołudnie, była krótka, ale bardzo intensywna i niestety niemal we wszystkich dzielnicach naszego miasta wystąpiły podtopienia. Skutki tego intensywnego deszczu można zobaczyć na naszych stronach i profilu Facebooka. Wielu malborczyków przesłało nam zdjęcia i filmiki ulic, którymi płynęła dosłownie rzeka. W niektórych miejscach woda sięgała naszym widzom do kolan.

Niestety, nawet najbardziej drożne studzienki w mieście nie poradziły sobie z tak ogromną ilością deszczu, jaki spadł 20 czerwca br. w Malborku. Sytuacja mogłaby okazać się mniej dramatyczna, gdyby miejskie kanalizacje burzowe byłyby dostosowane do rozwoju urbanistycznego miasta. A tak niestety nie jest. Buduje się coraz więcej domów, a kanalizacja często w wielu miejscach nie ruszana była przez ostatnie 40 lat.

W tym miejscu nasuwa się konkluzja, że włodarze Malborka będą musieli wkrótce zmierzyć się z największą inwestycją tego miasta – przebudową sieci kanalizacji deszczowej. Nie ma co się oszukiwać – lepiej nie będzie. Anomalia pogodowe, jakie są, każdy widzi i z pewnością tak trudne sytuacje będą się z roku na rok nasilały.

Jak poinformował nas rzecznik PSP w Malborku, mł. bryg. Robert Licznerski, skala zalania miasta była tak ogromna, że w działaniach uczestniczyło 112 ratowników z 24 zastępów JOP.

Oprócz 4 zastępów z KP PSP Malbork, z powiatu malborskiego działania prowadziły zastępy OSP KSRG z Nowego Stawu, Lipinki, Lisewa Malborskiego, Lichnowy, Lasowic Wielkich, Miłoradza, Stogów i Starego Pola oraz zastępy OSP z Szawałdu i Szymankowa.

W akcji uczestniczyły również 2 plutony ULEWA Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego z powiatu nowodworskiego i sztumskiego. Z powiatu nowodworskiego przyjechały zastępy z Nowego Dworu Gdańskiego, Marynowy i Ostaszewa. Z powiatu sztumskiego z pomocą przybyły zastępy z Postolina, Sztumu, Mikołajek Pomorskich oraz Myślic.

W godzinach nocnych strażacy zakończyli swoje działania związane z usuwaniem skutków nawałnicy.

Jak podają służby, w skali całego województwa pomorskiego najgorsza sytuacja miała miejsce w Malborku.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Basta
Basta 21.06.2019, 18:50
Wina obecnych władz ?? Od 20 lat wilcza i piaski są zalewane od pqrunastu nie widzialem zeby studzienki burzowe były czyszczone czy serwisowane. Gdzie poszly pieniadze przeznaczone na te obslugi ktore powinny byc regularnie przeprowadzane ?? Zapytajcie byłych włodarzy a nie czepiacie się czlowieka i przypinacie mu wieloletnie zaniedbania świń przy korycie
yolo
yolo 24.06.2019, 07:43 (odpowiedź do Basta)
Czepiamy się ogólnie władzy. Nie mamy nic do człowieka osobiście, tylko do instytucji burmistrza, rady miasta i innych osób na stanowiskach, które obecnie lub w czasie przeszłym dopuściły do takiego stanu rzeczy.
widz
widz 21.06.2019, 21:06 (odpowiedź do Basta)
przepraszam a burmistrz Wilk to ile razy był już burmistrzem?
Basta
Basta 21.06.2019, 22:03 (odpowiedź do widz)
Raz i starczyło
Mieszkaniec Mk
Mieszkaniec Mk 21.06.2019, 14:36
Propaganda i nagonka na obecne władze. Żal czytac.
janek
janek 21.06.2019, 14:59 (odpowiedź do Mieszkaniec Mk)
W którym zdaniu tego artykułu jest propaganda, a w którym nagonka? Czy opady deszczu spowodowały zalanie ulic, piwnic? Tak. Czy w strukturze odprowadzenia wody burzowej jest miejsce na odebranie tej ilości wody? Nie ma. Buduje
się więcej bloków, zabetonowuje się place ale brakuje
infrastruktury odpowiedniej do zebrania tej wody. A kto
za to odpowiada? Ten, kto wydaje decyzje zabudowy.
Urząd Miasta.
Basta
Basta 21.06.2019, 22:07 (odpowiedź do janek)
Proponuje sie pochylic nad stanem infrastruktury odprowadzajacej wode bo to ze sa zapchane a drogi wewnetrzne i osiedlowe w takim stanie ze spady ktore mialy prowadzic do studzienek prowadza juz w zupelnie innych kierunkach