Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wyślij wiersze na „Wielorzecze”

Wyślij wiersze na „Wielorzecze” fot. Stowarzyszenie Alternatywni
Wiosna w pełni, ale Stowarzyszenie Alternatywni myślami już we wrześniu. Przed nami VII Festiwal Literatury Wielorzecze i III Ogólnopolski Konkurs Poetycki.

Mimo że pisać każdy może, nie każdemu się chce. A warto, bo konkurs literacki to szansa na odkrycie nowych pasji i talentów. W tym roku po raz trzeci przedstawimy laureatów w trzech proponowanych przez nas kategoriach: młodzież (15-19 lat), dorośli, poeci regionu (autorzy z Warmii, Żuław, Powiśla). W jury zasiądą: Karol Maliszewski, Beata Patrycja Klary, Anna Nawrocka. Na zestaw trzech tekstów organizatorzy czekają do 30 czerwca (decyduje data stempla pocztowego). Szczegóły w regulaminie  oraz na fanpage Festiwalu Literatury Wielorzecze.
Laureaci otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe, a także zaprezentują się podczas Festiwalu.

Mimo że do jesieni jeszcze daleko, zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie – to dobra okazja, żeby podczas wiosennych porządków wybrać teksty, które być może rozpoczną nową, literacką przygodę. 

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Przede wszystkim, to szansa dla wszystkich. Nie tylko dla tych, którzy lubią pisać „do szuflady” lub gromadzić pliki tekstowe w odmętach twardego dysku. To literackie wyzwanie też dla stałych uczestników tego typu rywalizacji. Wojna na teksty odbędzie się jednak w cichym i ustronnym miejscu, a o wynikach z czasem poinformuje nas szanowne jury. 

Póki lato nie rozkręciło się na dobre, polecamy zająć się wyborem tekstów. Co roku jury ma z czego wybierać.

W poprzedniej edycji twórcy przysłali do nas ponad 160 zestawów wierszy. To świadczy o jednym. Z każdą kolejną edycją festiwalu konkurs staje się rozpoznawalną marką na poetyckiej mapie Polski. Projekt „VII Festiwal Literatury Wielorzecze” jest realizowany przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasta Elbląg oraz Fundacji PZU.

Informacja Prasowa Stowarzyszenia Alternatywni

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Leszek Bajer
Leszek Bajer 14.09.2019, 10:59
Czesc wszystkim.