Wydanie nr 232/2022, Sobota 20.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabin, Sara, Jan, Samuela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rampa dla osób z niepełnosprawnością w Starostwie Powiatowym w Malborku

Rampa dla osób z niepełnosprawnością w Starostwie Powiatowym w Malborku fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
Starostwo Powiatowe w Malborku zakupiło rampę podjazdową, która pomaga osobom z niepełnosprawnością i starszym w sprawniejszym przemieszczaniu się po siedzibie powiatu malborskiego. Dzięki rampie łatwiejsze będzie dotarcie na przykład do kasy czy biura paszportowego.
Osoby z niepełnosprawnościami oraz starsze miały dotychczas problem z pokonaniem korytarza na pierwszym piętrze budynku Starostwa Powiatowego z powodu trzech schodków, jakie znajdują się na trasie między windą zewnętrzną a salą konferencyjną, kasą czy gabinetem starosty malborskiego. Teraz pokonanie schodów stało się łatwiejsze.
- Budynek starostwa został tak zaprojektowany, że korytarz znajduje się na dwóch poziomach, które łączą trzy stopnie. Otrzymywałem sygnały od osób mających problem z poruszaniem się, że to często zbyt duża przeszkoda do pokonania-mówi Mirosław Czapla, Starosta Malborski. - Postanowiliśmy coś na to zaradzić i zakupiliśmy rampę, za pomocą której osoby na wózkach inwalidzkich, czy też poruszające się o kulach, mogą w łatwy sposób pokonać schodki i samodzielnie załatwić sprawy urzędowe.
Rampa jest rozkładana i znajduje się w jednym z biur. Przed schodkami znajduje się guzik uruchamiający sygnał, który alarmuje pracownika starostwa o potrzebie skorzystania z podjazdu. Z takiego rozwiązania zadowolony jest m.in. Michał Ławryszek, konsultant burmistrza Malborka ds. osób niepełnosprawnych.
- Zabiegałem o takie rozwiązanie i cieszę się bardzo, że kolejna przeszkoda architektoniczna została usunięta-mówi Michał Ławryszek. - Część osób dotychczas rezygnowało z wizyty w starostwie, bo bało się tych trudności. Teraz można samemu dostać się do starosty, biura paszportowego, które znajduje się na tym poziomie, a także do kasy, by uiścić jakąś opłatę administracyjną.
Rampa jest kolejnym urządzeniem służącym osobom niepełnosprawnym. Wcześniej z inicjatywy starosty powstała zewnętrzna winda, która pomaga dostać się na poszczególne piętra Starostwa Powiatowego.
- Gdy powstawała siedziba starostwa, nie myślano o udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych. Sukcesywnie staramy się to zmieniać, bo zależy nam, by osoby mające problemy z poruszaniem się, czuły się u nas komfortowo i nie były niczym ograniczane - mówi starosta Mirosław Czapla.
Informacja Prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.