Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Konkurs dla uczniów z powiatu malborskiego

Konkurs dla uczniów z powiatu malborskiego fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
Starosta malborski Mirosław Czapla zaprasza uczniów szkół i placówek z terenu powiatu malborskiego do udziału w konkursie plastycznym pn. „Dzieci i młodzież przyszłością Europy”. Patronat nad konkursem objął Janusz Lewandowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Organizatorami powiatowego konkursu plastycznego są Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Ognisko Plastyczne w Malborku. Wezmą w nim udział uczniowie szkół podstawowych, młodzież z klas trzecich gimnazjum oraz ze szkół ponadgimnazjalnych, a także uczestnicy placówek edukacyjnych.

Temat konkursu ma na celu inspirować dzieci i młodzież do otwartości w kontaktach z mieszkańcami Unii Europejskiej z uwzględnieniem wartości, jakimi są różnorodność kulturowa, geograficzna i historyczna Europy - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - Prace plastyczne są bardzo dobrą formą na ukazanie naszych myśli, pomysłów i emocji. Wierzę, że uczestnicy konkursu przygotują świetne prace, które potwierdzą tezę zawartą w nazwie konkursu, że dzieci i młodzież są przyszłością Europy.

Dzieci ze szkół podstawowych i placówek edukacyjnych będą miały za zadanie stworzyć „Pocztówkę do przyjaciela z Unii Europejskiej”. Zadaniem będzie stworzenie w technice rysunku, malarstwa, grafiki lub kolażu projektu kartki pocztowej w formacie A5, która może być formą pozdrowień z Polski - kraju o bogatej historii, geografii, kulturze. W pracy można też ukazać na przykład obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

Młodzież z klas gimnazjalnych i szkół średnich będzie musiała przedstawić w formie plakatu lub 2-minutowej etiudy filmowej temat pt. „Unia Europejska wspólnotą młodych”.

Zapraszam do udziału w konkursie. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody - zachęca starosta Mirosław Czapla.

Termin składania prac w Powiatowym Ognisku Plastycznym przy ul. Jagiellońskiej 78a w Malborku mija 15 kwietnia. Uroczyste wręczenie wyróżnień nastąpi 9 maja.

Regulamin konkursu

Informacja Prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.