Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Alarmów bombowych ciąg dalszy.

  • Wydanie nr 35/2023
  • 7 maja 2019, 09:08
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
Wtorkowy poranek rozpoczął się dla służb mundurowych kolejnymi zgłoszeniami o podłożeniu ładunków wybuchowych w placówkach oświatowych, w których ma odbyć się egzamin dojrzałości z matematyki. To pokłosie wczorajszego dnia obfitującego w fałszywe alarmy bombowe. Nie o takim maratonie marzyli tegoroczni maturzyści.

Niestety w Malborku skala zjawiska jest naprawdę olbrzymia w porównaniu do innych polskich miast, w których takie alarmy zostały ogłoszone.

Dzisiaj kilka minut po 6 rano dyżurny PSP w Malborku odebrał pierwsze zgłoszenie o ładunku wybuchowym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku. Kolejne zgłoszenie napłynęło przed 7 rano z Centrum Edukacji Zawodowej, a następne z I LO przy ul. 17 Marca.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy wynika, że policjanci z malborskiej komendy dokonali sprawdzenia poszczególnych budynków szkolnych. W żadnym nie potwierdzono obecności ładunków pirotechnicznych. Nie przeprowadzono również w tych szkołach ewakuacji. Dzisiejszy egzamin powinien rozpocząć się punktualnie o 9 i miejmy nadzieję, że już bez dodatkowych niespodzianek.

W Nowym Dworze Gdańskim służby mundurowe zostały postawione w stan gotowości tuż po godz. 8. Zgłoszenie napłynęło z Zespołu Szkół nr 1. Z budynku ewakuowano 4 pracowników. Na szczęście w placówce nie było jeszcze uczniów. Po sprawdzeniu pomieszczeń uczniowie zostali wpuszczeni do budynku i rozpoczęli maturę zgodnie z planem.

Kolejnym miastem z zagrożeniem bombowym okazał się Dzierzgoń. Tutaj doszło do ewakuacji pracowników i uczniów w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida. W chwili obecnej trwa przeszukiwanie pomieszczeń szkolnych. Niestety egzamin rozpocznie się z opóźnieniem.

Przypomnijmy, że w pierwszym dniu matur alarmy bombowe były ogłoszone w ZSP nr 4 oraz w Zespole Szkół Katolickich. W tym drugim przypadku przeprowadzono ewakuację szkoły, a egzamin dojrzałości z języka polskiego rozpoczął się z pewnym opóźnieniem.

Komu zależy, by wzbudzić dodatkowy niepokój i stres wśród i tak zaniepokojonych całą sytuacją maturzystów? Kim jest ten dowcipniś, którego skrajna głupota nie zna granic?

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
wiem
wiem 07.05.2019, 12:50
no jak to kto, nauczyciele
Michał
Michał 07.05.2019, 10:09
Ukarać dokładnie i ci którzy to robią i niech pokryją straty odnośnie służb