Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Alarmy bombowe miały sparaliżować matury. W „katoliku” doszło do ewakuacji.

Dwie szkoły w Malborku otrzymały zgłoszenia o podłożonych materiałach wybuchowych. W „katoliku” przeprowadzono ewakuację tuż przed rozpoczęciem matur. W mundurówce działania prowadziła straż pożarna i policja. Akcja prawdopodobnie była zaplanowana.

Alarmy bombowe tuż przed maturami były dużym egzaminem dla dyrektorów i nauczycieli. W Zespole Szkół Katolickich zdecydowano się na ewakuację 245 osób, w „mundurówce” skończyło się na interwencji straży i policji.

O możliwych groźbach CBŚP poinformowało Centralną Komisję Egzaminacyjną. CKE miała przekazać ustalenia śledczych dyrektorom szkół. W piśmie jakie dotarło do szkół napisano m.in.:

- Prosimy o wzmożony nadzór nad bezpieczeństwem zdających, w tym uniemożliwienie wejścia i przebywania na terenie budynków osobom nieuprawnionym w tym przedstawicielom mediów.

Dyrektorzy mieli otrzymać jasne wytyczne w przypadku otrzymania maila o materiale wybuchowym. W komunikatach internetowych można znaleźć doniesienia o podobnych przypadkach w całym kraju. Służby były w gotowości również w Sztumie i Nowym Dworze Gdańskim, ale w tych powiatach nie odnotowano ostatecznie żadnych zgłoszeń.

Całe szczęście zamieszanie nie wpłynęło na przeprowadzenie egzaminów. Więcej informacji w weekendowym raporcie służb mundurowych.

 

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
wiem
wiem 06.05.2019, 16:24
frustracja nauczycieli nie zna granic, zaprawdę zawstydzające