Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborski sanepid ocenił sanitarne bezpieczeństwo naszego powiatu w roku 2018.

  • Wydanie nr 185/2022
  • 21 marca 2019, 09:15
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Malborski sanepid ocenił sanitarne bezpieczeństwo naszego powiatu w roku 2018. fot. PPIS Malbork
Do głównych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej na terenie malborskiego powiatu w minionym roku należało promowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie powstawaniu zakaźnych i zawodowych chorób, a także prowadzenie przeciwepidemicznej działalności.

Każdego roku malborski sanepid przedstawia ocenę stanu sanitarno – higienicznego oraz sytuację epidemiologiczną naszego powiatu. Przedstawia informacje z całego spektrum swojej działalności.

W powiecie malborskim w 2018 roku przeprowadzono 905 kontroli sanitarnych, wydano 350 decyzji, z czego 55 nakazujących poprawę sanitarnego stanu. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości nałożono 61 karnych mandatów na łączną kwotę 11 750 zł.

Choroby zakaźne w powiecie malborskim.

W ubiegłym roku nie odnotowano epidemicznego występowania zakaźnych chorób, w związku z tym sytuację tę sanepid uznał za stabilną. Zaobserwowano nieznaczny spadek zachorowań na ospę wietrzną i grypę, a zanotowano wzrost zachorowań na gruźlicę. Odnotowano również pojedyncze przypadki krztuśca, płonicy, różyczki, a także odry.

W 2018 roku zarejestrowano również 7 nowych przypadków zachorowań na WZW typu B, 6 na WZW typu C oraz 1 na WZW typu A. Nie stwierdzono natomiast żadnego nowo wykrytego zakażenia wirusem HIV ani zachorowania na AIDS.

Trochę liczb z powiatu malborskiego.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku w 2018 roku sprawował nadzór sanitarno – higieniczny nad 99 podmiotami leczniczymi wykonującymi działalność leczniczą, 748 zakładami żywnościowymi, 8 wodociągami zbiorowego zaopatrzenia w wodę, 1 wodociągiem lokalnym, a także nad 198 zakładami pracy, w których było zatrudnionych 4753 pracowników. Poza tym malborski sanepid nadzorował 106 zakładów usługowych i 25 obiektów, w tym m.in. 6 hoteli i 2 pola biwakowe.

Z informacji malborskiego PPIS wynika, że w minionym roku wzrosła liczba zakładów kosmetycznych na terenie naszego powiatu.

Działalność profilaktyczna malborskiego sanepidu.

Praca sanepidu nie sprowadza się wyłącznie do kontrolowania nadzorowanych jednostek i wystawiania mandatów. To również szeroko zakrojone działania mające na celu rozpowszechnianie informacji w zakresie zapobiegania i eliminowania negatywnego wpływu zjawisk oraz czynników biologicznych, chemicznych i fizycznych na ludzkie zdrowie. To także inicjowanie przedsięwzięć pomagających społeczeństwu poznać szkodliwy wpływ wielu czynników na zdrowie, ale przede wszystkim pobudzanie społecznej aktywności do podejmowania działań na rzecz własnego zdrowia.

Więcej szczegółów dotyczących stanu sanitarnego bezpieczeństwa powiatu malborskiego w 2018 roku znajdziecie na stronie https://pssemalbork.pis.gov.pl.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
klient
klient 23.03.2019, 07:55
"Malborski Sanepid "ocenił" BEZPIECZEŃSTWO nasze i okolic? A może tak na pierwszy ogień wózki zakupowe w Leclercu,pozostałych marketach? TOALETY w tychże marketach i ich CALKOWITY BRAK,jak w LIDLU,BIEDRONCE? To są obiekty UŻYTECZNOŚCI P U B L I C Z N E J,SKANDALEM jest brak toalet w tych miejscach!Obudż się malborski SANEPIDZIE z letargu i ŻADAJ: toalet,czystości,HIGIENY,kultury!