Wydanie nr 166/2021, Wtorek 15.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

1500 drzew wytną między Czarlinem a Knybawą. Zobacz wideo

Wzdłuż remontowanego odcinka „berlinki” drogi krajowej nr 22 między Czarlinem a mostem Knybawskim trwa wycinka drzew. Wycinka ma potrwać do 15 marca i powalonych ma zostać prawie 1500 drzew.

W ramach realizacji inwestycji dk 22 na odcinku Czalin – Knybawa trwają roboty wykończeniowe na podwójnym rondzie i na drogach gminnych, polegające na wykonaniu ciągu pieszo rowerowego, humusowaniu skarp i poboczy, dokończeniu zatok autobusowych i zjazdów. Na rondzie wykonawca ułożył warstwę wiążącą, co pozwala na tymczasowe puszczenie ruchu. Na obiekcie nad drogą krajową nr 91 odbywają się prace remontowe. Ponadto kontynuowana jest budowa dwóch zbiorników retencyjnych. Dla drugiego etapu (od wiaduktu nad linią kolejową do Wisły) jest przygotowywana dokumentacja: projekt wykonawczy, specyfikacje techniczne, projekt organizacji ruchu oraz program robót.


- Projektowana rozbudowa nie ogranicza się do szerokości istniejącej jezdni, ale oznacza także jej poszerzenie - tłumaczy Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA. - Ponadto tuż obok jezdni wykonuje się również inne elementy infrastruktury drogowej, np. kanał technologiczny, odwodnienie, poprowadzenie mediów, budowę ciągów pieszo-rowerowych (do tej pory nie było na tym odcinku drogi żadnego chodnika). Należało także zadbać o bezpieczeństwo ruchu drogowego poprzez zapewnienie odpowiedniej widoczności przy zbliżaniu się do skrzyżowań.
W sumie wyciętych zostanie 1448 sztuk drzew w różnej wielkości - od samosiejek do starych drzew, rosnących w dużym zagęszczeniu, w tym 124 sztuki rosnące w formie szpalerów. W miejsce wyciętych drzew przewidziano w projekcie nowe nasadzenia w liczbie 171 sztuk klonów, grabów oraz lip.Wszystkie prace zgodnie z zapowiedziami mają być zakończone w grudniu 2019 roku. Cała modernizacja ma kosztować 35 milionów złotych.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
hi
hi 25.02.2019, 21:21
wycinka drzew zgodnych z dokumentacją projektową zakończyła sie jakoś 2 tygodnie temu (SZYBKIE źródło informacji), teraz są prowadzone z tego co wiem prace porządkowe i usuwanie ewentualnych kolizji z projektowaną infrastrukturą :)
as
as 25.02.2019, 10:12
Gdzie te video? mi tylko fotę pokazuje..
Piotr
Piotr 25.02.2019, 20:53 (odpowiedź do as)
już jest
Drogomistrz
Drogomistrz 25.02.2019, 08:30
.......................35 mln zł to będzie kosztowała Dokumentacja i odbiory - Panie Redaktorku.
Drogomistrz nr 1
Drogomistrz nr 1 25.02.2019, 08:41 (odpowiedź do Drogomistrz)
Do grudnia 2019 r. ma się zakończyć modernizacja i rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarlin- Knybawa o długości ok. 4 kilometrów. To ostatnia brukowana część tzw. berlinki zbudowanej przez Niemców. Koszt prac wyniesie ok. 35 mln zł.