Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Starą kostkę zastąpi asfalt. Nareszcie dojdzie do remontu „berlinki” - 25.10.2017

Starą kostkę zastąpi asfalt. Nareszcie dojdzie do remontu „berlinki” - 25.10.2017 fot. GDDKiA Gdańsk
Nową nawierzchnię, rozbudowane skrzyżowań i ciąg pieszo-rowerowy przewiduje umowa na rozbudowę drogi krajowej nr 22 między Czarlinem a Knybawą.

W dniu 23.10.2017 r. w Tczewie, w obecności Kazimierza Smolińskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa podpisano umowę na rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 22 Czarlin – Knybawa. Ze strony GDDKiA w ceremonii wziął udział Radosław Kantak, Dyrektor Oddziału w Gdańsku, a ze strony konsorcjum wykonawcy - Anna Bystry, Zastępca Dyrektora Regionu Trakcja PRKiI SA.

Jak podkreślił na uroczystości minister Smoliński, to pierwszy odcinek skierowany do przebudowy. W następnych latach do realizacji trafią kolejne odcinki drogi krajowej nr 22.

- Cieszę się z podpisanej umowy, bo ta rozbudowa drogi krajowej nr 22 oznacza likwidację ostatniego odcinka drogi krajowej wykonanej z kostki kamiennej w Oddziale w Gdańsku – powiedział Radosław Kantak, Dyrektor Oddziału.

Nowa droga krajowa będzie miała przekrój 1x2. Inwestycja, prowadzona częściowo według formuły projektuj i buduj będzie polegała na rozbudowie skrzyżowania z ul. Lipową i pobliskim węzłem Czarlin w postaci dwóch rond, rozbudowie skrzyżowań o pasy do lewoskrętów na skrzyżowaniach. Dodatkowo skrzyżowanie z drogą Bałdowo – Gorzędziej zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną. W ramach inwestycji poddane remontowi lub rozbudowie będzie pięć obiektów mostowych nad drogą krajową nr 91, linią kolejową, nad rzeką Drybok, przejście pieszo-rowerowe w okolicy mostu knybawskiego oraz przyczółek zachodni tego mostu.

Wzdłuż całego odcinka – co ucieszy okolicznych mieszkańców - pojawi się ciąg pieszo-rowerowy po północnej stronie drogi, którego dotychczas brakowało. Dla obsługi okolicznych posesji w Czarlinie zostanie wybudowana droga serwisowa.

W ramach inwestycji powstanie też system odwodnienia, zbiornik retencyjny. Będą wykonane oświetlenie drogowe i kanał technologiczny. Na trasie przewidziano również budowę miejsc do kontroli pojazdów, z którego będą mogli korzystać funkcjonariusze policji i Inspekcji Transportu Drogowego.

Inwestycja ma zostać zakończona w grudniu 2019 r. Koszt prac projektowych i budowlano-montażowych wynosi ok . 35 mln zł. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm: Trakcja PRKiI SA (lider), Masfalt sp. z o.o. oraz AB Kauno Tiltai.

Opis: GDDKiA Gdańsk

Kazimierz Smoliński w rozmowie z nami poinformował również o planach przebudowy DK 22 w powiecie malborski oraz w mieście Malbork. Na końcowy efekt będziemy musieli jednak poczekać kilka lat.


 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
GMB
GMB 29.10.2017, 14:53
Mogliby zrobić 2x2 bo przecież szerokość na to pozwala, a w przyszłości umożliwiłoby to ładne przekształcenie jej w S22, co jako "berlinka" w większości już za czasów Niemców została odpowiednio zaprojektowana do tego zamysłu.
gość
gość 27.10.2017, 19:30
Po co światła na skrzyżowaniu Bałdowo Gorzędziej - to zbyt spowalnia ruch pojazdów - lepiej tanie rondo !
Jan
Jan 25.10.2017, 13:29
Powinien być KRYMINAŁ !!!!! dla tych ,którzy przez tyle lat nic nie zrobili z tym odcinkiem drogi krajowej 22 !!!!!!!!!!!!!!!!
Joanna
Joanna 26.10.2017, 05:28 (odpowiedź do Jan)
A co ci się w niej nie podoba.? Pomyśl ile tysięcy tirów przez ile lat jeździ. I dobrze się trzyma kostka. A nasze zajebiste wylane asfalty się zaraz pier........
Gosc
Gosc 27.10.2017, 07:34 (odpowiedź do Joanna)
Widac babo, że nie kumasz co oznacza naprawa zawiechy co miesiąc jeżdżąc codziennie tą drogą. Ona jest tragiczna. To nie lata 80, ten odcinek będzie wykonany porządnie. I chuj z tirami.