Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dopasowanie rozkładu i cen biletów. Jak przyciągnąć pasażerów? Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

1 lutego radni wyrażą swoje zdanie na temat proponowanej podwyżki cen biletów przez Miejski Zakład Komunikacji. Spółka od lat ma finansowe problemy. Czas mija i kolejne rozwiązania nie przynoszą poprawy sytuacji. Interesuje nas - czy korzystają Państwo z usług MZK? Jak je oceniacie? Napiszcie, co wymaga poprawy.

Czy korzystacie z miejskich autobusów? Jeżeli nie, to dlaczego? Miejska spółka poprosi radnych o zwiększenie opłat za bilety. Głosowanie w tej sprawie już 1 lutego. Jeżeli radni przychylą się do wniosku, to cena wzrośnie do 3 zł jeszcze w tym roku i sukcesywnie do 3,40 w 2023 roku. Mimo około 2 milionowego wsparcia dla spółki, które przekazywane jest z budżetu miasta, MZK odnotowuje straty. Aby zwiększyć dochody i atrakcyjność, przedsiębiorstwo chce zakupić pięć elektrycznych autobusów. Dzięki czemu stare i wysłużone scanie będą mogły zostać wycofane z użytku. Będzie to możliwe za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Tak wynika z półoficjalnych komunikatów.


Wyższe ceny biletów, nowe autobusy oraz pomysł na wsiadanie przednimi drzwiami, by ograniczyć liczbę gapowiczów. Te rozwiązania mają zwiększyć przychody spółki, jednak kłopotów finansowych z pewnością nie rozwiążą.


Co w Państwa opinii należy zrobić, aby przyciągnąć pasażerów? Czy istnieje możliwość, aby malborczycy przesiedli się z samochodów do autobusów? Może powrót na najbardziej popularne pozamiejskie trasy miałby sens? Czekamy na Państwa pomysły i opinie w sprawie MZK w Malborku.

 

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mietek
Mietek 06.06.2019, 19:04
Tak koszt biletów mniejszy. Ulgi dla osób z niepełnosprawnością powinny być.
Wiesia
Wiesia 06.06.2019, 19:02
Drogie bilety. Stopień znaczny i umiarkowany za darmo. Przywrócić autobusy pozamiejskie do Nowy Staw, Stare Pole itd. I żeby miesięczne bilety były tańsze niż latocha czy pociąg. Tak 120 zł, A dużo przejdzie na MZK.
Karina
Karina 06.06.2019, 18:57
Przede wszystkim 6 z dworca powinna być tak 6.32. Bilety są drogie. Dla ludzi z orzeczeniem o niepełnosprawności z stopniu znacznym i umiarkowanym, za darmo. Dla znacznego może być opiekun. Nie róbcie jaj. W dużych miastach są zniżki. Jak się nie wzbogaciliscie to się już nie wzbogacicie. I popatrzcie ile osób ma problemy z chodzeniem.
Mieszkaniec Malborka
Mieszkaniec Malborka 02.02.2019, 19:57
Po pierwsze autobusy powinni zostać przywrucone na dawne trasy pozamiejske np Stare Pole ,Nowy Staw,Sztum,Waplewo, Stary Targ to od razu by podnisło i zwiększyło by udziały MZK bo aktualnie przy dzisiejszych liniach takich jak Latocha to wogle nie idzie nawet jechać z wózkiem razem z dzieckiem bądz co mówić dopiero osoba Niepełnosprawna.
Po drugie zmienić w trybie natychmiastowym cały zarząd Mzk na czele z panią prezesową która bierze ponad 12000zł co msc za co na to proszę odpowiedzieć ?
jurek z malborka
jurek z malborka 01.02.2019, 13:06
Chciałbym żeby autobusy kursowały tak jak kiedyś do Sztumu , Starego Pola , Nowego Stawu, Waplewa itd . MZK bardzo żle postąpiło , że zlikwidowało linie pozamiejskie .
Mieszkaniec malborka
Mieszkaniec malborka 31.01.2019, 20:34
3 zl za autobus miejski to troche śmiechu warte szczególnie dla ludzi dojezdzajacych do pracy 4 przystanki w odleglosci 3km. Mzk nie dostosowuje autobusów do najwiekszego natężenia ludzi w danych godzinach. To skandal ze w godzinach porannych na trasie np pl slowianski - piaski kiedy mlodziez dojezdza do szkoly wszyscy ledwo wchodza do autobusu a w srodku nie mozna sie nawet ruszyc. Takie warunki odstraszaja i lepiej jechac samochodem niż męczyć sie w takich warunkach na dodatek z opoznieniami. Wpuszczajac pasazerow tylko przednimi drzwiami mozemy spodziewac sie jeszcze wiekszych opoznien.
Mieszkanka
Mieszkanka 31.01.2019, 20:16
@Toto powiedz matce z wózkiem, starszej osobie czy osobie niepełnosprawnej, że ma iść z buta z np. Piasków II pod Inter Marche, pozdro. Nie każdy jest piękny, młody i ma zdrowie.

Co do tematu.
Przede wszystkim ogarnąć mapę miasta. Nasze MZK stanęło w miejscu, a miasto się rozrosło. Są nowe osiedla, domki, szkoła i tam NIE da się dojechać autobusem, to samo kilka miejsc w centrum. Z osiedla Południe bezpośrednio do centrum miasta też się nie dostaniesz. Powinno przeanalizować się mapę i zrobić nowe przystanki tam gdzie są potrzebne. Kwestia druga - dlaczego w niedzielę autobusy jeżdżą dopiero od 8:30? Ludzie w niedziele też pracują czy chcą się chociażby dostać z rana na dworzec. To samo w tygodniu. Po godzinie 17 komunikacja linii nr 6 zamiera. Tylko linia nr 1 z jakiejś okazji jest faworyzowana.
Po ogarnięciu sensownych przystanków przychodzi kwestia ceny.
W mojej opinii powinna to być kwota od ilości przejechanych przystanków. Zrobić coś na wzór tczewskiej karty miejskiej z zostawieniem oczywiście biletów jednorazowych.
Po trzecie - dostosowanie autobusów. Dlaczego o 5 rano kiedy ruch jest mniejszy jedzie wielka Scania, a w godzinach szczytu dużo mniejszy Solaris? To także mija się z celem i założeniami komunikacji miejskiej. I od tych rzeczy powinno się według mnie zacząć.
Patryk
Patryk 02.02.2019, 01:27 (odpowiedź do Mieszkanka)
Dokładnie tak. Trzeba wziąźć mapę i naprawdę wedle mapy miasta ustawić trasy aby wszędzie autobusy dojeżdżały. I oczywiście częstsze kursy a także kursy poza miasto.
toto
toto 31.01.2019, 19:22
a po co te autobusy po tak małym mieście? zlikwidować to i tyle,rozumiem zamiejscowe typu Sztym,Nowy Staw itp ale po mieście? wszędzie jest blisko,nawet z wielbarku na piaski to i tak blisko,zaś ceny jak w trójmieście,brawo rada miasta i ich ustawiane głosowania,co za żenada
jurek z malborka
jurek z malborka 01.02.2019, 13:12 (odpowiedź do toto)
Czy ty zdajesz sobie sprawę , że nie wszyscy ludzie są pierwszej kategorii zdrowia ??? Ciekawe jak byś miał na cmentarzu posprzątać przy grobie bliskiej ci osoby i miałbyś nieść sprzęt z Piasków na Wielbark . Pamiętaj też , że nie każdy ma samochód !!!
Malborżanka
Malborżanka 31.01.2019, 18:22
Autobusy poza miejskie oraz z poludnia do kałdowa
malgorzata  z hiszpani
malgorzata z hiszpani 31.01.2019, 17:55
Jestem z po za Malborka i prosze o przywroceniem autobusow pozamiejskich takich jak Dabrowka Szropy Stary targ . Dziekuje i pozdrawiam
Piorun
Piorun 31.01.2019, 17:43
LUDZIE DOJEZDZAJA DO PRACY I PODWYZKA UDEZY W NICH NAJBARDZIEJ.MOZE DLA TYCH GRUP DAC ATRAKCYJNE MIESIECZNE BILETY.A NIE UCIEKAJA DO RYDWANU.GODZINY AUTOBUSOW TEZ POWINNY BYC DOSTOSOWANE DO SZKOL I PRACY.
Leon
Leon 31.01.2019, 15:28
Pierwszy autobus z wielbarku powinien być 4/30 lub 35 ...5/03 odchodzi pociąg do Trójmiasta ,obecnie odjazd autobusu jest o 4/44 to trochę za późno
Ada
Ada 31.01.2019, 15:49 (odpowiedź do Leon)
Dokładnie. Potrzeba gruntownej przemiany rozkładu jazdy.