Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Milczący Marsz przeciwko nienawiści. Czy w Malborku zostanie ogłoszona żałoba?

Wczoraj dotarła do nas wstrząsająca wiadomość o śmierci Pawła Adamowicza. Kilka godzin później w naszym mieście odbył się spontaniczny Marsz – Stop nienawiści.

Kilkaset osób wyraziło swój sprzeciw wobec aktów nienawiści. Milczący marsz wyrażał więcej niż dziesiątki wypowiedzianych słów. Mieszkańcy powiatu tego dnia po prostu chcieli być razem i tym samym okazać wsparcie po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.
 

Prezydent ogłosił żałobę narodową.

Prezydent Andrzej Duda ogłosił w poniedziałek, że dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie również dniem żałoby narodowej.
W wielu miastach w Polsce lokalne władze ogłaszają żałobę. Czy w Malborku również zostanie ogłoszona?

- Na razie czekamy na podanie informacji o dacie pogrzebu Pawła Adamowicza. Jak wiemy tego dnia będzie obowiązywała żałoba narodowa. Rozważymy czy rozszerzyć ją o żałobę ogłoszoną w mieście – poinformował Marek Charzewski, burmistrz Malborka.

Księga kondolencyjna w Urzędzie Miasta.
14 stycznia 2019 r. w szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To bardzo smutna wiadomość. Jego śmierć to wielka strata dla Gdańska i całego Pomorza. Mieszkańcy Malborka będą mogli wyrazić swój żal wpisując się do księgi kondolencyjnej, która jest wystawiona w Urzędzie Miasta Malborka na pl. Słowiańskim 5 na I piętrze do piątku, 18 stycznia br. do godz. 15.30 – czytamy w informacji przesłanej do redakcji.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.