Wydanie nr 168/2024, Niedziela 16.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Już po wyborach, lecz emocje wciąż duże. Burmistrz Dzierzgonia przekroczyła uprawnienia? Policja wyjaśnia sprawę.

Otrzymaliśmy informację o śledztwie sztumskiej policji w sprawie przekroczenia uprawnień przez burmistrz Dzierzgonia. Elżbieta Domańska weszła do pomieszczenia, które było zajęte przez komisję wyborczą -„Byłam pewna, że prace już się zakończyły”. Do incydentu doszło w miniony wtorek.

Policję do urzędu wezwała sama burmistrz. Elżbieta Domańska weszła do pomieszczenia, które było wciąż dostępne wyłącznie dla komisji wyborczej. Jak tłumaczy w rozmowie z nami włodarz Dzierzgonia – Pomieszczenie nie było oznaczone. Otworzyłam salę, by zobaczyć czy można już sprzątać po pracach związanych z prowadzonym głosowaniem. Po wejściu do sali narad zobaczyłam opieczętowaną i otwartą kopertę. Na miejsce wezwałam policję.

 

Karolina Gastoł – Zawicka ze sztumskiej komendy potwierdza, że funkcjonariusze prowadzą dochodzenie. Z przekazanych informacji wynika jednak, że jest ono prowadzone pod kątem ewentualnego przekroczenia uprawnień przez urzędującą wciąż burmistrz.
- Z przekazanych nam informacji przez przewodniczącą miejskiej komisji wynika, że włodarz bezprawnie weszła do zajmowanego pomieszczenia, które wciąż było do wyłącznej dyspozycji organu wyborczego. Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające pod kątem możliwości przekroczenia uprawnień przez burmistrza. Wszystkie strony na obecnym etapie występują w charakterze świadków.

 

Elżbieta Domańska w rozmowie z nami, nie kryła zaskoczenia z kierunku pod jakim prowadzone są działania funkcjonariuszy:
- Czyli wezwałam policję na samą siebie? Chciałam zgłosić, że w urzędzie znajdują się niezabezpieczone i opieczętowane przez komisję wyborczą koperty . Podkreślam, że byłam przekonana, że członkowie komisji zakończyli swoje prace.

 

Policja ma również prowadzić postępowanie dotyczące incydentów wyborczych w gminie Dzierzgoń. Być może na podstawie ustaleń funkcjonariuszy będzie rozważany protest wyborczy – poinformowała dalej Elżbieta Domańska.

Niestety urzędnik wyborczy Mariusz Kochan odesłał nas z pytaniami do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gdańsku, jednak od wczoraj nie udało nam się skontaktować z komisarzem wyborczym.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ernest
ernest 29.10.2018, 13:08
A mi się wydaje że Elzbieta kręci jak władek kierownica w pks-sie. Co za bzdury opowiada ta kobieta.
Wtajemniczona
Wtajemniczona 28.10.2018, 11:51
Jolka powiezie Leszka. Jestem pewna. Tylko co dalej z Leszkiem ? On tak kocha nic nie robić.
tiririri
tiririri 28.10.2018, 10:18
Bardzo dobra decyzja mieszkańców aby podziękować tej Pani... teraz proszę zrobić czystki z urzędzie, RTI i Domu Kultury aby zwolnić wszystkich karierowiczów wsadzonych na stołki przez Panią Domańską. Oj będzie bolało
Urzędnik
Urzędnik 28.10.2018, 08:28
Szkoda mi Elki. Lubiła być Burmistrzem. Lubiła występować przed kamerami. Czy miała coś do przekazania - raczej nic albo bardzo mało. Dbała o siebie szczególnie. O miasto trudno powiedzieć ? Jestem pewien, że nie była przygotowana na przegraną ! A po co tam polazła to wszyscy w Urzędzie wiedzą.
abc
abc 27.10.2018, 09:31
a może chce powtórzyć wybory i myśli ze wygra ha ha ha nic nie zrobiła przez 4 lata wiec niech zmyka
dzierzgoniak
dzierzgoniak 27.10.2018, 09:23
panie przewodniczący teraz może zapytamy jak tam z tą praworządnością Eli gdzie pana komentarz
Wer
Wer 27.10.2018, 07:25
Tłumaczenie dziecka...
gem
gem 27.10.2018, 10:30 (odpowiedź do Wer)
Całe rządy przez 4 lata to zabawa rozkapryszonego dziecka, tylko gmina na tym ucierpiała! A ilu rodzinom zniszczyła życie...
Fan RTI
Fan RTI 27.10.2018, 00:28
Tylko Leszka zabierz ze sobą.
Tomek
Tomek 26.10.2018, 19:36
I to jest pieczątka jaką zamyka swoją kadencję. Panie Przybysz może jakiś komentarz na ten temat. Uczciwa i pracowita. Na koniec chciała być sprzataczką. Tylko ciekawe co chciała posprzątać...
zara
zara 26.10.2018, 18:55
Pani Elu pierwsze co pani powinna posprzątać to swój gabinet.
Olaboga
Olaboga 26.10.2018, 15:32
Ojejku! Pani burmistrz nie wiedziała? I jeszcze sama na siebie doniosła? Szkoda!!! Ha, ha, ha!