Nie jesteśmy nowicjuszami w pracy na forum samorządu, w ostatnich latach działaliśmy w ramach Obywatelskiego Porozumienia, które było koalicjantem Platformy Obywatelskiej na przestrzeni trzech kolejnych kadencji. Należy podkreślić, że wielu naszych członków działało jeszcze w ramach Komitetu Obywatelskiego Solidarność i później Akcji Wyborczej Solidarność. Wprowadzaliśmy do Rady Miasta Malborka wielu radnych.
Dlaczego podjęliśmy decyzję o wstąpieniu w szranki wyborcze jako Malborska Liga Samorządowa? Nie zgadzaliśmy się z naszym koalicjantem co do stylu prowadzenia debaty samorządowej. W naszym przekonaniu częściej dotyczyła ona względów politycznych, niż merytorycznych, co uważamy za niewłaściwe. Nie przynosi to pozytywnych rezultatów dla rzetelnej i sprawnej pracy samorządu lokalnego i poprawy sytuacji mieszkańców.
Jakie są nasze najważniejsze cele, co chcemy osiągnąć w naszym samorządowym działaniu?
Konieczna jest pomoc dla wspólnot mieszkaniowych, właścicieli budynków oraz mieszkańców gminnych zasobów w poprawie czystości powietrza i ograniczeniu występowania smogu. Zamierzamy przedstawić projekty uchwał, które przyniosą wsparcie działań na rzecz zastąpienia tradycyjnych źródeł ciepła doprowadzeniem ciepła systemowego z sieci miejskiej. W ten sposób doprowadzimy do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza.
W naszym mieście stale widoczny jest niedostatek mieszkań komunalnych i socjalnych. Aby rozwinąć tę formę budownictwa, podejmiemy działania dla pozyskania terenów od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolniczego.
Wielu mieszkańców boryka się z trudnościami w regularnym płaceniu czynszu za mieszkania komunalne. Zadłużenie to sięga nieraz wysokich kwot – niezbędny jest spójny program jego restrukturyzacji oraz wskazania możliwości spłacania zaległości.
Nadal zbyt skromna jest kierowana pod adresem mieszkańców i ich pociech oferta aktywnego wykorzystania czasu wolnego. Dlatego niezbędna jest gruntowna rewitalizacja miejskiego kąpieliska oraz dalsza rewitalizacja parku miejskiego .
Nie wystarczy reaktywacja kina w oparciu o siedzibę klubu 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego, trzeba podjąć prace nad przygotowaniem koncepcji wielofunkcyjnej sali widowiskowej dla Malborka. Taki obiekt oczywiście nie powstanie w ciągu jednego roku, musimy jednak ustalić podstawowe kwestie – gdzie sala mogłaby stanąć, jakim warunkom odpowiadać miałby jej projekt, gdzie moglibyśmy szukać źródeł finansowania.
Konieczne jest docelowe rozwiązanie kwestii przyszłości Ratusza i podjęcie decyzji co do jego rewitalizacji.
Miejski Zakład Komunikacji należy do spółek z udziałem samorządu, z którymi styka się na co dzień ogromna większość mieszkańców. Przyszłość MZK nie rysuje się w jasnych barwach, brak długofalowej koncepcji rozwoju spółki, a przede wszystkim jej stabilizacji. Taką koncepcję trzeba pilnie przygotować.
Do Malborka przybywa każdego roku bardzo wielu turystów, ich liczba systematycznie się zwiększa. Czy widzą nasze miasto jako otwarte i przygotowane na ich przyjęcie? Czy Malbork postrzegany jest przez przyjezdnych jako miejsce czyste, estetyczne, po prostu ładne? Z pewnością wiele mamy tu do zrobienia. Z poprawą wizerunku naszego miasta ściśle związana jest rozbudowa infrastruktury na nowo powstających osiedlach. Mieszkańcy muszą mieć możliwość dojazdu do swoich domów, zrobienia podstawowych zakupów w ich pobliżu, skorzystania z elementarnych usług. Zaś w czasie wolnym wyjścia na tereny rekreacyjno – sportowe, do plenerowych siłowni, wyjazdu na ścieżkę rowerową. Konieczne jest wsparcie dla organizacji pozarządowych i społecznych, grup mieszkańców, także klubów sportowych. One w znakomity sposób uzupełniają ofertę instytucji miejskich.
Samorząd musi nieustannie zabiegać o pozyskanie funduszy na poprawę stanu dróg i chodników .
Nie można zapominać o żadnej grupie społecznej, wiekowej, żadnej dzielnicy. Nikt nie może czuć się pozbawiony pomocy ze strony samorządu, począwszy od dzieci środowisk młodzieżowych, poprzez pasjonatów i działaczy społecznych, niepełnosprawnych, samotnych, na emerytach i rencistach kończąc. Przecież Malbork jest naszym miastem, naszą wspólną Małą Ojczyzną.
Powie ktoś – skąd wziąć fundusze na te wszystkie działania? Potrzebą chwili jest poszukiwanie wszelkich możliwości pozyskania funduszy pozabudżetowych, lecz miasto może być bogate jedynie zamożnością jego mieszkańców. Dlatego trzeba ze wszystkich sił wspierać rozwój przedsiębiorczości, poczynając od małych i średnich przedsiębiorstw.
Każdy program jest tyle wart, ile zaangażowanie i profesjonalizm ludzi, którzy będą te założenia realizować. Malborska Liga Samorządowa, zgodnie z hasłem „Mniej polityki – lepiej wokół nas” stawia na ludzi doświadczonych,uczciwych, zarazem energicznych, kierujących się zasadami rzetelności i racjonalności, dla których rozwój Malborka i zadowolenie mieszkańców są celem najważniejszym.
Poniżej przedstawiamy nasz znak rozpoznawczy - logo o żółto-czarnych barwach oraz hasło wyborcze ,które stanowi naszą myśl przewodnią w pracy w samorządzie Miasta Malborka.
Mniej polityki – lepiej wokół nas
Przedstawiamy Państwu naszą drużynę kandydatów do Rady Miasta Malborka w poszczególnych okręgach wyborczych.
Dobierając ludzi na nasze listy dokładaliśmy wszelkiej staranności by były to osoby rzetelne o dużym zaufaniu społecznym.
Okręg nr 1
Zenon Kowiel Robert Król Iwona Wrona
Zbigniew Jezierski Barbara Anna Sawicka Wojciech Szczepański
Marta Staszkiewicz Patryk Borzęcki Monika Stępień – Dylert
Okręg nr 2
Bożena Piątkowska Beata Komoszyńska Ryszard Gurtiaków
Elżbieta Adrych Grzegorz Michalewicz Piotr Modrzewski
Elżbieta Więckiewicz Kamila Woronowicz Sebastian Izbicki
Okręg nr 3
Tadeusz Woźny Jerzy Sekuła Aneta Kielak
Janusz Jaskulski Ryszard Siekierski Grzegorz Głowiński
Jolanta Lewandowska Beata Rychtowska Hanna Augustynowicz
Dlatego ośmielamy się prosić Państwa o głos na naszych kandydatów
w nadchodzących wyborach do
Rady Miasta Malborka
Materiał pochodzi i jest opłacony przez KWW Malborska Liga Samorządowa
Ten baner z Baszty to powinien zniknąć kto na to pozwala....na zamku powieści