Wydanie nr 89/2023, Czwartek 30.03.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Leonard, Dobromir, Amadea, Kwiryna, Kwiryn, Mamertyn, Aniela, Litobor, Częstobor, Jan, Mamertyna, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

"Żądam przeprosin od sąsiada. Gruz wysypałem na terenie wydzierżawionym dla spółdzielni." - Sprawę bada Straż Miejska.

27 czerwca w dziale „Strefa Obywatelska” ukazała się informacja od widza naszej telewizji. Mieszkaniec wysłał zdjęcia przedstawiające wysypywanie gruzu na ternie miejskim. Do naszej redakcji zgłosił się pan Jerzy Włoch przedstawiając zupełnie inny punkt widzenia.

Autor zdjęć napisał, że mężczyzna wyrzuca śmieci i gruz na grunt miejski. Wydźwięk był jednoznaczny - teren jest zaśmiecany i miasto na swój koszt będzie musiało usunąć kruszywo. Po publikacji do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy wspólnoty, którzy całą sytuację widzą zupełnie inaczej.

- Od dawna staramy się o dzierżawę działki na której został wysypany gruz. Poprosiliśmy pana Jerzego o przywiezienie gruzu by wyrównać teren. Podstawą naszych działań było pismo z Urzędy Miasta, w którym czytamy, że wniosek o dzierżawę został pozytywnie rozpatrzony. (Pismo z 19.06.2018).


- Gruz wcześniej wywoziłem do PSZOKu, sąsiedzi po otrzymaniu dokumentu poprosili mnie o wyrównanie terenu. Chciałem pomóc, a zrobiono ze mnie przestępce. Poszargano moje dobre imię, dlatego domagam się przeprosin od autora zdjęć na łamach TvMalbork.

Formalnie cytowane pismo miało jedynie charakter informacyjny. Nie było jeszcze dokumentem stwierdzającym dzierżawę. Zgonie z prawem gruz nie mógł być tam jeszcze wysypywany. Decyzja została podpisana dosłownie kilka dni temu. – przyznaje Katarzyna Kostrzewa – Rzoska, naczelnik wydziału Rozwoju i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Malborka.

Jak informuje pan Jerzy, jego zamiarem nie było pozbywanie się gruzu na miejskim terenie. To nie są odpady, których chciał się po prostu pozbyć. Gruz ma służyć wyrównaniu terenu na którym ma powstać metalowa konstrukcja garażowa na działce wydzierżawionej dla spółdzielni mieszkaniowej.

Jak ustaliliśmy sprawę wyjaśnia Straż Miejska.

Zobacz materiał wideo.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Obywatel
Obywatel 26.08.2018, 14:11
Dlaczego pannie Irek teraz nie zrobi zdjec po zagospodarowaniu terenu ?
Robert
Robert 08.08.2018, 10:09
Narobiło sie wspolnot, wspolnotek i tylko ogradzanie się. Miasto powinno reagować. Niedlugo przez te wspolnoty bedzie trzeba latać helikopterem bo wszedzie ogrodzenia likwidacja chodników bo to moje, teren wspolnoty, teren prywatny CHORE!
Pierdolnijcie sie z tych wspolnot dotyczy to wszystkich pseudowspólnot w calym miescie.
Mariusz
Mariusz 13.07.2018, 09:01
Sprawca tego wysypywania będzie miał sprawę w Sądzie bo okazało się że zrobił to bezprawnie więc niech podziękuje tym co mu kazali to zrobić na przyszłość niech się upewni co mu można .Postawa zgłaszającego prawidłowa , nikt z nas nie chce nielegalnych wysypisk.
Obywatel
Obywatel 12.07.2018, 17:17
Pieniacz bedzie pieniaczem .Nowy szeryf na wielbarku!pozdrawiam
Adam
Adam 13.07.2018, 09:06 (odpowiedź do Obywatel)
Jak kiedyś ci ktoś gnój pod domem zrobi to sam będziesz szeryfem i pieniaczem .
Ziutek
Ziutek 12.07.2018, 13:54
.........................w rozliczeniu daj sąsiadowi po ryju i będzie po sprawie.
Adam
Adam 13.07.2018, 09:07 (odpowiedź do Ziutek)
A może ty daj w ryj sąsiadowi , odważny jesteś tylko w sieci
Mariusz
Mariusz 11.07.2018, 12:53
Skoro gruz był nielegalnie wysypany to należy wyciągnąć konsekwencje od osób które na to zezwoliły lub od tego co wysypywał. Przeprosiny to chyba należą się temu co zgłaszał bo działał dla dobra mieszkańców , którzy nie chcą nielegalnych wysypisk pod swoimi domami.
Grzegorz
Grzegorz 11.07.2018, 20:50 (odpowiedź do Mariusz)
Owszem, podjęcie interwencji, dowiedzenie się o co chodzi i zgłoszenie tego ODPOWIENIM ORGANOM świadczy o poprawnej postawie, ale publiczne zniesławienie uzasadnione swoimi domysłami nie jest poprawną formą działania o wspólne dobro mieszkańców.